سرویس: اخبار استان کد خبر: 95588 ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

استاندار خراسان‌جنوبی خبر داد

تکمیل 37 مجتمع آبرسانی خراسان‌جنوبی طی دو سال/ افتتاح باند دوم جاده بیرجند- قاین تا پایان 99

معتمدیان گفت: برای تکمیل مجتمع های آبرسانی بیش از 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که این اعتبار در حوزه آب استان قرار خواهد گرفت و تلاش می‌شود طی بازه زمانی دو ساله 37 مجتمع آبرسانی استان تکمیل شود.

تکمیل 37 مجتمع آبرسانی خراسان‌جنوبی طی دو سال/ افتتاح باند دوم جاده بیرجند- قاین تا پایان 99

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای اداری استان خراسان‌جنوبی ضمن تشکر از کادر درمان استان، اظهار کرد: ستاد استانی مقابله با کرونا در خراسان‌جنوبی به خوبی تلاش کرد و در حال حاضر استان خراسان‌جنوبی جزو استان‌هایی است که هیچ شهر قرمزی ندارد و در مرحله تثبیت قرار گرفته است که این وضعیت نشان از تلاش کادر درمان و توجه مردم به توصیه‌های بهداشتی است.

وی با بیان این‌که این شرایط به معنای مهار کرونا نیست، افزود: از مراحل سه گانه کرونا در مرحله سوم که مهار قطعی است قرار داریم و نیاز است مردم به توصیه‌ها توجه و کادر درمان مانند ابتلای شیوع کرونا تلاش کنند.

بازگشت ساعات کاری ادارات به روال عادی

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: از 10 خرداد ماه تمامی ادارات به شرایط عادی ساعت کاری از 7:30 تا14:30 برمی‌گردد و یک سوم فعالیت نیروها به صورت دورکاری منتفی است.

معتمدیان عنوان کرد: علی‌رغم این‌که استان خراسان‌جنوبی جزو استان‌هایی بود که مردم و مراکز درمانی برای تامین اقلام بهداشتی مشکل داشتند با همراهی و مدیریت خوبی که در استان انجام شود توانستیم نیازهای استان را مرتفع کنیم.

وی اظهار کرد: وضعیت استان وضعیت مطلوبی است امیدوارم با تلاش تمامی مردم، مسئولان وکادر درمان این وضعیت ثابت بماند.

استاندار خراسان‌جنوبی در مورد بودجه، گفت: شرایط بودجه‌ای امسال با سال‌های گذشته متفاوت است. امسال علاوه بر این‌که تشدید تحریم‌ها را داشتیم با کاهش قیمت نفت به صورت بی سابقه‌ای مواجه بودیم که این مسئله در تامین منابع مالی و اجرای قوانین در بودجه 99 مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت.

معتمدیان بیان کرد: در کنار این شرایط، ظرفیت‌ها و فرصت‌های خوبی دیده شده است یکی از ظرفیت‌های خوب قانون بودجه سال 99 کاهش تکان فروش نفت است. و یکی از سالهایی است که بیشترین کاهش وابستگی به نفت را داشتیم.

وی ادامه داد: قوانین خوبی در بودجه 99 لحاظ شده که امیدواریم بتوانیم بخش قابل توجهی از کسری بودجه را جبران کنیم. لذا مدیران باید زحمت بکشند و برای بودجه وقت بگذارند فرصت بسیار خوبی است که بخشی از نیازهای خود را از طریق این قوانین مرتفع کنند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: امیدوارم بتوانیم از طریق فروش املاک مازادی که اختیار آن در استان است بخش از نیاز مالی دستگاه ها را تامین کنیم.

معتمدیان ظهار کرد: با توجه به جلساتی که با رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار و تصمیماتی که اتخاذ شده قرار شده تخصیص‌ها هدفمند و پروژه‌ محور باشد. با توجه به اینکه سال پایانی دولت است اولویت و سیاست‌گذاری دولت اتمام پروژه‌های نیمه تمامی است که در استان وجود دارد. 

اتمام بیش از 100 پروژه نیمه تمام در استان

وی گفت: امیدواریم در مرحله اول در بخش بودجه استانی 103 پروژه، در بخش آموزشی فرهنگی، ورزشی، زیرساخت و بهداشتی و درمانی بیش از 100 پروژه را با تخصیص های صددرصدی که از ناحیه سازمان برنامه و بودجه از هفته آینده آغاز خواهد شد بتوانیم تا پایان سال پروژه را به اتمام برسانیم و باعث رضایت مندی مردم استان شویم.

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: تلاش می‌شود در دو مقطع هفته دولت و دهه فجر پروژه هایی که لحاظ شده را به اتمام برسانیم.

معتمدیان با اشاره به موضوع توازن، گفت: در مورد توازن استانی و ملی جلسات هوشمندانه متعددی برگزار شده که ان‌شاءالله بتوانیم پروژه‌های اصلی و زیرساختی اولویت دار که در سراسر استان تاثیر گذار است را با سرعت بیشتری دنبال کنیم.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های بودجه 99 بحث بازار فروش و سهامی است که در بورس گذاشته می‌شود و خوشبختانه با استقبال خوب مردم مواجه شده است. امیدواریم در تخصیص‌های بعدی سازمان برنامه و بودجه نقدینگی داشته باشیم.

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: علی‌رغم اینکه معمولا در سال‌های اخیر اغلب تخصیص‌ها تخصیص‌هایی است که از طریق خزانه و با سررسیدهای از یک تا 23 ساله انجام می‌شد امیدواریم بتواینم با تزریق اعتبارات نقدینگی پروژه‌ها را با سرعت بیشتری جلو ببریم.

معتمدیان اظهار کرد: یکی از سیاست‌هایی که از سال گذشته در استان آغاز شده و به نتایج خوبی رسیده است امسال نیز تاکید به تمرکز جذب اعتبارات ملی است. حدود 80 درصد اعتبارات کشور در اختیار وزارتخانه‌ها است اعتبارات استان‌هایی مانند خراسان‌جنوبی که کم جمعیت است و یکی از شاخص‌های بودجه بحث جمعیت است زیاد قدرت مانور نداریم و اعتبارات محدود است.

وی با بیان این‌که نمایندگان مجلس شورای اسلامی ریل‌گذاری خوبی در استان داشتند، بیان کرد: در بحث آبخیزداری و گازرسانی اقدامات خوبی انجام شده است و قوانینی وضع شد که در نقدینگی دست دولت باز شد.

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: تا کنون 300 روستای استان گازرسانی شده و 400 روستا تا پایان سال انجام خواهد شد و در پایان این دولت جشن اختتامیه نهضت گازرسانی در استان را برگزار خواهیم کرد.

معتمدیان عنوان کرد: در سال 97 اقدامات خوبی در بخش آبخیزداری انجام شد و 16 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که باتلاش منابع طبیعی و آبخیزداری استان بیش از 60 میلیارد تومان جذب اعتبار و حدود 200 پروژه آبخیزداری در اقصی نقاط استان اجرایی شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت هایی دیگری برای جذب اعتبار وجود دارد، اظهار کرد: در قانون توسعه ششم ماده 56 را داریم که بحث فاینانس و استقراضی است که دولت از بانکها انجام میدهد و بازپرداخت بر اساس سر رسید هایی است که از طریق قانون بودجه سنواتی انجام خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در بحث تکمیل جاده بیرجند- قاین 50 میلیارد تومان اعتبار جذب شده که طی روزهای آتی تخصیص داده خواهد شد و امیدواریم تا دهه فجر یا پایان سال شاهد افتتاح این مسیر باشیم.

وی بیان کرد: در بحث تکمیل مجتمع‌های آبرسانی در سطح استان که یکی از دغدغه ها است تلاش شده در مناطق دورتر منابع آبی شناسایی، چاه حفر و خط انتقال آب، برق و ... انجام شود و برآورد این است که طی 12 سال تکمیل مجتمع‌ها زمان ببرد.

تکمیل 37 مجتمع آبرسانی طی دو سال

معتمدیان افزود: برای تکمیل مجتمع های آبرسانی بیش از 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که این اعتبار در حوزه آب استان قرار خواهد گرفت و تلاش می‌شود طی بازه زمانی دو ساله 37 مجتمع آبرسانی استان تکمیل شود.

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به مشکلاتی اقتصادی که در سال جاری داریم انتظار می‌رود همانند رزمایش مواسات که تمام مردم و مسئولان در کنار هم بودند بعد از نیز مدیران کمیته روان سازی اداره خدمات به مردم را تشکیل دهند که بتواینم خدمات بهتر و بدون منت با سرعت بالا به مردم برسد.

وی گفت: امیدواریم با تدوین قوانین و دستورالمعل بتوانیم کمک‌های خوبی به مردم داشته باشیم و مشکلات اقتصادی را حل کنیم و شاهد رضایت‌مندی مردم باشیم.

معتمدیان با بیان اینکه باید حتما کرامت مردم حفظ شود، تصریح کرد: مردم همیشه پای انقلاب بودند لذا باید به مردم توجه شود.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در سال 98 در کنار برنامه های کوتاه، میان و بلند مدت برنامه های راهبردی زیادی در استان انجام شد و پروژه‌های بزرگی ریل گذاری شد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب