سرویس: اقتصادی کد خبر: 95590 ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح کردند

راه‌آهن، آبخیزداری و گازرسانی مهمترین اقدامات مجلس دهم در خراسان‌جنوبی/ پروژه‌های بر زمین مانده پیگیری شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی خراسان‌جنوبی ضمن اشاره به گوشه‌ای از اقدامات انجام شده در استان خواستار پیگیری و ادامه پروژه‌های بر زمین مانده شدند.

راه‌آهن، آبخیزداری و گازرسانی مهمترین اقدامات مجلس دهم در خراسان‌جنوبی/ پروژه‌های بر زمین مانده پیگیری شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز در شورای اداری استان خراسان‌جنوبی ضمن تشکر از کادر درمان استان در خصوص مبارزه با کرونا، اظهار کرد: جمهوری اسلامی در مقابله با کرونا از کشورهای آمریکا و اروپا بسیار بهتر عمل کرد.

وی افزود: اقداماتی که در مورد مقابله با کرونا در بخش‌های مختلف در کشور انجام شد نشان از فرهنگ ایران اسلامی در مقابل فرهنگ غرب است.

تشریح اقدامات انجام شده در مجلس دهم

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: راه آهن خراسان‌جنوبی در این مجلس با کمک هر چهار نماینده و آیت الله رئیسی در ردیف بودجه‌ای قرار گرفت و تنها ردیف اجرایی جدید کشور آن سال راه آهن بیرجند بود.

حجت الاسلام عبادی به اشاره به بخش آبخیزداری بیان کرد: با طرحی که از خراسان جنوبی به مجلس ارائه شد و برداشت اعتبار از صندوق توسعه ملی نهضتی در بخش آبخیزداری در کشور و خراسان‌جنوبی رقم خورد.

وی اظهار کرد: راه بیرجند- قاین که جاده مرگ نام گرفت با فشارهای رسانه‌ای، استیضاح و  سوال های مکرر در مجلس شورای اسلامی اعتبار گرفت و پیشرفت‌های خوبی دارد.

سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در خراسان‌جنوبی

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث انتقال آب، باروری ابرها، سرمایه گذاری بخش‌های مختلف از جمله ایدور و بنیاد مستضعفان که اخیرا اعلام کرد 300 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان انجام داده، اشتغال روستایی با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی اقداماتی بود که در مجلس انجام شد و باعث کاهش نرخ بیکاری و مهاجرت معکوس در استان شده است.

حجت‌الاسلام عبادی بیان کرد: تکمیل کارخانه سیمان باقران در شهرستان درمیان انجام شد که در حال حاضر صادرات سیمان از این شهرستان انجام میشود.

وی با اشاره به احداث کارخانه چدن خوسف، اظهار کرد: در بخش درمانی نیز بیمارستان‌های زیادی در استان در شهرسانهای بیرجند، خوسف و درمیان راه‌اندازی و تکمیل شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نهضت گازرسانی اقدام فوق العاده‌ای در استان بین سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان‌جنوبی بود.

حجت الاسلام عبادی افزود: تاسیس دفتر وزارت امور خارجه در بیرجند از دیگر اقداماتی بود که در استان انجام شد و ظرفیت بزرگی برای خراسان‌جنوبی به وجود آمد که در واقع می‌توان این دفتر را وزارت امور خارجه‌ای برای استان دانست.

وی بیان کرد: پیگیری و بررسی تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از دیگر اقداماتی که بود بنده انجام دادم و درخواست بررسی را امضا کردم و در این خصوص مورد تهدید برخی از متخلفان نیز قرار گرفتم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز خیلی خوشحالم که مفسدان اقتصادی که اموال فرهنگیان را به یغما بردند، ضایع کردند، اختلاس کردند و بد استفاده کردند به قوه قضائیه معرفی و پشت میله‌های زندان هستند.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: در حوزه اصلاح قوانین نیز اقدامات زیادی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: هر سال برای افزایش بودجه استان پیگیری کردیم و در یک سال فقط بودجه استانی دو برابر افزایش پیدا کرد و رتبه اول کشوری از نظر بودجه استان را به دست آوردیم.

فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه،اظهار کرد: طی چهار سالی که به عنوان نماینده بودم شرایط سخت اقتصادی و تحریم در کشور حاکم و فضای کشور ملتهب و این شرایط در استان نیز تاثیر گذاشته بود.

وی افزود: علی‌رغم تمامی مشکلات اقتصادی شرایط در خراسان‌جنوبی خوب بود.

بیان برخی از اقدامات کشوری انجام شده 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طی این چهار سال کارهای مهمی در کشور انجام شد که برخی شامل مشکلات حاشیه نشینی بود و تلاش شد واگذاری انشعابات آب، برق وگاز برای مسکن‌هایی که در حاشیه شهرها ساخته شده بود صورت گرفت که این شامل شهرستان قاین نیز می‌شود.

فلاحتی عنوان کرد: مجوز صدور شناسنامه برای فرزندانی که مادر ایرانی و پدر خارجی بود نیز از دیگر مشکلاتی بود که برای رفع آن اقدام شد.

وی اظهار کرد: حق برداشت اعتبار از صندوق توسعه ملی برای آبخیزداری که باعث ذخیره سازی و جلوگیری از هدرفت آب در استان شد. حق برداشت اعتبار از صندوق توسعه ملی برای وزارت دفاع نیز از دیگر اقداماتی بود که انجام شد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مدیریت بحران که سالها مانده بود و 200 قانون از این نوع مسائل که بخش عمده ای به مسائل داخل استان ما نیز برمی‌گردد.

فلاحتی بیان کرد: در خراسان جنوبی نیز بحث راه آهن، جاده، گارزسانی، آبخیز و آبخوان‌داری نیز از مسائل بود که پیگیری و انجام شد.

اقداماتی که در قاین وزیرکوه انجام شد/ کدام پروژه‌ها بر زمین ماند؟

وی در خصوص حوزه انتخابیه خود نیز اظهار کرد: ردیف بودجه گرفتن بیمارستان دوم قاین در حالیکه تعریف پروژه جدید ممنوع بود اما بیمارستان دوم قاین اعتبار گرفت و آغازبکار کرد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ردیف مستقل دانشکده پرستاری قاین، رفع مشکل پروژه عظیم ملی فولاد، تکمیل پروژه آبرسانی به محلات عشایری زیرکوه و بیمارستان حاجی آباد از جمله اقداماتی بود که در حوزه انتخابیه من انجام شد.

فلاحتی با اشاره به پروژه‌هایی که علی رغم پیگیری‌های مکرر بر زمین ماند، عنوان کرد: پادگان قاین که 21 سال از احداث آن می‌گذرد نیاز به ادامه پیگیری دارد، دانشگاه فرهنگیان قاین، سالن سه هزار نفری قاین و گمرک مرزی یزدان که جزو آرزوها بود محقق نشد.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به توسعه استان نیاز به حرکت جهادی داریم نه حرکت جزیره‌ای. روحیه انقلابی و جهادی مبتنی بر انقلاب اسلامی، روحیه متوازن همراه با اخلاص است.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت های خوب استاندار خراسان جنوبی، گفت: دیدگاه و تعامل خوبی نیز بین مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دوره دهم وجود داشت.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب