سرویس: سیاسی کد خبر: 95605 ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری سپاه مطرح کرد

مذاکره، حربه دشمن جهت جلوگیری از پیروزی‌های پس از آزادسازی خرمشهر

سردار تناکی گفت: بعد از عملیات آزادسازی خرمشهر، دشمنان بحث مذاکره را مطرح کردند تا ما را به سمتی ببرند که نتوانیم به پیروزی‌های بعدی برسیم اما درایتی که امام خمینی رحمه‌الله‌علیه و فرمانده‌های نیروی نظامی داشتند، مذاکره را قبول نکردند و عملیات‌های بعدی با موفقیت‌های بیشتری شکل گرفت.

مذاکره، حربه دشمن جهت جلوگیری از پیروزی‌های پس از آزادسازی خرمشهر

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار سرتیپ‌دوم پاسدار غلامعلی تناکی فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری سپاه پاسداران در خراسان جنوبی روز گذشته در همایش مجازی فتح ارزش‌ها گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان نظام تلاش کردند مشکلات عدیده‌ای برای نظام و مردم درست کنند.

وی افزود: بزرگترین هجمه‌ای که وارد کردند، راه‌اندازی جنگ هشت ساله‌ای بود که بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحمیل کردند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری گفت: صدام با این آرزو که سه روزه خوزستان و یک هفته‌ای ایران را فتح می‌کند جنگ را شروع کرد اما با درایت امام خمینی رحمه‌الله‌علیه و جانفشانی‌های بسیجیان و نظامیان به‌گونه‌ای وضعیت رقم خورد که ایادی استکبار، روبروشدن با مردم ایران را باید در خواب ببینند.

سردار تناکی افزود: در 10 اردیبهشت 1361 عملیات بیت‌المقدس آغاز و در چهار مرحله انجام شد و در سوم خردادماه باعث پیروزی بزرگ و فتح خرمشهر شد.

وی با بیان این‌که امام خمینی رحمه‌الله‌علیه فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد اظهار کرد: اتفاقات در آزادی خرمشهر به صورت باورنکردنی افتاده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری گفت: نظام نوپایی که ارتش اصلی آن ازهم پاشیده بود و خیانت‌های داخلی انجام شده بود؛ سپاه پاسداران نوپا بود و کشورهای خارجی به ما سلاح نمی‌دادند و با یک ارتش تا دندان مسلح که بیش از 70 کشور به صورت نیروی انسانی آن کمک می‌کردند روبرو بودیم.

سردار تناکی افزود: در عملیات آزادسازی خرمشهر، 19 هزار نیروی نظامی دشمن به اسارت رزمندگان اسلام درآمدند، حدود 16 هزار نفر از نیروی دشمن کشته شدند و حدود 50 هزار کیلومترمربع از زمین‌های اشغالی، آزاد شد.

وی اظهار کرد: بعد از عملیات آزادسازی خرمشهر، دشمنان بحث مذاکره را مطرح کردند تا ما را به سمتی ببرند که نتوانیم به پیروزی‌های بعدی برسیم اما درایتی که امام خمینی رحمه‌الله‌علیه و فرمانده‌های نیروی نظامی داشتند، مذاکره را قبول نکردند و عملیات‌های بعدی با موفقیت‌های بیشتری شکل گرفت.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری گفت: پیروزی در عملیات بیت‌المقدس، صدام و پشتیبانان آن از جمله آمریکا، اسرائیل، شوروی و کشورهای غربی را تحقیر کرد.

سردار تناکی افزود: بعد از عملیات‌های والفجر8 و کربلای 5، پیروزی نظام اسلامی در جنگ تضمین شد و با این پیروزی‌ها، آمریکا به صورت مستقیم با ایران وارد عمل شد و ناوهای خود را وارد خلیج فارس کرد.

وی اظهار کرد: زمانی که دشمن گفت جلوی فروش نفت ایران را می‌گیرد، ما اعلام کردیم اگر قرار نیست ما نفت بفروشیم، هیچ کشوری نباید از خلیج فارس نفت بفروشد که آمریکایی‌ها روی نفت‌کش‌های عربستان و کویت پرچم آمریکا نصب کردند و چهار ناو جنگی آمریکایی، این نفت‌کش‌ها را اسکورت کردند تا از خلیج فارس خارج کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری اضافه کرد: رزمندان غیور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که احساس کردند نباید این اتفاق بیفتد، جلوی نفت‌کش‌ها مین‌گذاری کردند که به کشتی اصلی برخورد کرد.

سردار تناکی تصریح کرد: امروز به جایی رسیدیم که در نزدیکی آمریکا، به کشور ونزوئلا نفت صادر می‌کنیم و از اقتدار نظام اسلامی است که آمریکا نمی‌تواند کاری بکند و ثابت شد آمریکایی‌ها نمی‌توانند غلطی بکنند.

وظیفه قرارگاه عملیاتی شهید ناصری ایجاد امنیت پایدار در خراسان جنوبی است

وی اظهار کرد: با پایان جنگ تحمیلی، نیروهای سپاه پاسدارن به مقرهای خودشان رفتند و در خراسان بزرگ رزمندگان در لشکرهای مختلفی خدمت می‌کردند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری گفت: تیپ سوم انصارالرضا علیه‌السلام در بیرجند برای مقابله با ناامنی‌های شرق و جنوب‌شرق کشور مشغول به کار شد.

سردار تناکی افزود: این تیپ همکاری‌های خوبی با مرزبانی نیروی انتظامی دارد و با باندهای موادمخدر مقابله می‌کند.

وی با بیان این‌که همچنین یک گردان را به سوریه اعزام کردیم اظهار کرد: با توجه به اخبار رسیده مبنی بر ایجاد تحرکاتی در کشور افغانستان، به دستور فرمانده معظم کل‌قوا، قرارگاه ثامن‌الائمه علیه‌السلام نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مشهد فعال شد و دو قرارگاه فرعی، قرارگاه شهید قاجاریان در مشهد و قرارگاه شهید ناصری در بیرجند که مسئولیت آن به تیپ سوم انصارالرضا علیه‌السلام واگذار شد، تشکیل شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری گفت: وظیفه اصلی ما امنیت پایداری است که باید در خراسان جنوبی ایجاد کنیم.

سردار تناکی افزود: یکی از وظایف ما، محرومیت‌زدایی است که در این خصوص مردم رضایت کاملی از اقدامات ما داشته‌اند.

وی اظهار کرد: در آبخیزداری نیز اقدامات خوبی توسط این قرارگاه انجام گرفته است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری با بیان این‌که اقداماتی در تهیه جهیزیه و ساخت مسکن برای محرومان انجام گرفته است گفت: سال گذشته 50 هزار بسته معیشتی در نقاط محروم تقسیم کردیم.

سردار تناکی یادآور شد: زمانی که عملیات بیت‌المقدس شروع شد، نوجوان اول راهنمایی بودم و بعد از این عملیات برای اعزام به جبهه ثبت‌نام کردم و بعد از مدتی وارد خرمشهر شدم.

وی تصریح کرد: استان خراسان جنوبی وضعیت امنیتی خوبی دارد.

شهید سلیمانی‌ها بسیار خطرناک‌تر برای دشمنان خواهند بود

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری با بیان این‌که شهدا همیشه یاور ما بودند تأکید کرد: شهید سلیمانی‌ها بسیار خطرناک‌تر برای دشمنان خواهند بود.

سردار تناکی افزود: امیدواریم بتوانیم راه شهید سلیمانی را ادامه دهیم و انتقام خون شهید سلیمانی را از صهیونیست‌ها و آمریکا به‌زودی بگیریم و به امامت مقام معظم رهبری در قدس شریف نظام جماعت اقامه کنیم.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب