سرویس: اجتماعی کد خبر: 95650 ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند در گفت و گو با خاورستان:

ماجرای قتل رومینا مصداقی از نتایج سند 2030 است/ نهادهای رسمی در بخش آگاهی بخشی به جوانان کم کاری می‌کنند

معزی‌فر با اشاره به سند 2030، گفت: قطعا نتایج سند 2030 مصادیقی از جمله ارتباط رومینای 13 ساله با پسری 35 ساله می‌تواند باشد.

ماجرای قتل رومینا مصداقی از نتایج سند 2030 است/ نهادهای رسمی در بخش آگاهی بخشی به جوانان کم کاری می‌کنند

به گزارش خبرنگار خاورستان، قتل دختر 13 ساله تالشی توسط پدرش موجی از انزجار در افکار عمومی ایجاد کرد و باعث شد رسانه‌های معاند و ضدانقلاب از این اتفاق سوءاستفاده کرده و موج سواری رسانه ای داشته باشند.

هادی معزی‌فر عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: پدر رومینا اشرفی از نظر قانونی حق قضاوت و اجرای حکم برای دخترش را نداشته است.

وی افزود: اسلام برای هر کاری بهترین راه را معرفی کرده و به ما اجازه نمی‌دهد نسبت بر هر مسئله قضاوت کرده و اجرای حکم داشته باشیم.

مدیر گروه معارف دانشگاه صنعتی بیرجند بیان کرد: اما این‌که رسانه‌های ضدانقلاب و معاند از این مسئله سوءاستفاده کردند و به این بهانه دین و تعصب ما را زیر سوال بردند نیز درست نیست.

معزی‌فر عنوان کرد: رسانه‌های معاند همیشه در پی این هستند که از کوچکترین مسئله‌ای که در داخل کشور ما اتفاق می‌افتد علیه کشور سوءاستفاده کرده و موج سواری رسانه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: در این مسئله که جهانی شده بود و مختص ایران نبود نیز رسانه‌های معاند به بهانه‌های واهی به دین ما تاختند و مباحثی از جمله فعال بودن اماکن مقدس، مساجد و برگزاری نماز را  در ایران زیر سوال بردند.

مدیرگروه معارف دانشگاه صنعتی بیرجند در مورد ازدواج در سن پایین و مطرح شدن مسائلی از جمله کودک همسری، گفت: قطعا صحبت‌هایی که تحت این عناوین مطرح می‌شود بر علیه ما استفاده خواهد شد.

معزی‌فر به تفاوت سنی بسیار زیاد بین رومینا اشرفی و فردی که با وی ارتباط داشته اشاره کرد و افزود: روانشناسان نیز برای بحث تفاوت سنی حداقل و حداکثرهایی را در نظر می‌گیرند که در شرایط عادی حداکثر 8 سال است و نباید خیلی تفاوت سنی فاحشی بین دو نفر باشد.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که "فضای مجازی قتلگاه جوانان ما شده است"، تصریح کرد: متأسفانه یکی از دلایلی که باعث بروز مشکلاتی بین جوانان و خانواده‌ها شده و قبح روابط بین دختر و پسر را از بین برده است، فضای مجازی و خوراک‌های غربی است که به مخاطبان در این فضا داده می‌شود.

مدیرگروه معارف دانشگاه صنعتی بیرجند بیان کرد: کار فرهنگی در داخل کشور انجام شده اما کافی نیست و باید بیش از این باشد چراکه هر چه ما کار فرهنگی انجام دهیم دشمن در طرف مقابل خوراک‌های غیرفرهنگی و غیراخلاقی به جوانان ما خواهد داد چراکه دشمن برای رسیدن به اهدافش جوانان را هدف گرفته است.

معزی‌فر گفت: کار فرهنگی برای تاثیرگذاری بسیار زمان می‌برد و باید فعالان حوزه فرهنگی برای انجام کارهای فرهنگی بیشتر وقت بگذارند در حالی که در طرف مقابل اقدامات ضدفرهنگی با توجه به شیوه و روش‌هایی که دشمن برای تولیداتش استفاده می‌کند با سرعت بالایی در حال تولید و پخش است و علاوه بر جذب مخاطب بیشتر، زودتر از کار فرهنگی به نتیجه می‌رسد که این اصلا به نفع کشور ما نیست و می‌طلبد فعالان فرهنگی در این زمینه‌ها با خلاقیت و روش‌هایی که مخاطب پسند به ویژه برای قشر جوان باشد تلاش کنند.

وی با اشاره به برخی از فیلم های سینمایی و سریال‌ها تصریح کرد: متاسفانه در برخی فیلم های سینمایی و سریال‌ها به حجاب به طور خاص چادر بانوان توجه نمی‌شود و همیشه افرادی که وضعیت مالی و زندگی‌های خوبی دارند را با پوشش های متفاوت و مانتویی نشان داده اما در مقابل افرادی که شرایط مالی خوبی ندارند و با انواع مشکلات مواجه‌اند دارای پوشش و حجاب کامل چادر هستند. نشان دادن این گونه فیلم‌ها تاثیرات و پیام خود را روی مخاطب می‌گذارد و باعث تغییر تفکر و حتی روش زندگی، پوشش، بیرون رفتن و بسیاری مسائل دیگر می‌شود.

مدیرگروه معارف دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: طبیعی است که دختران ما با دیدن معمولی‌ترین فیلم به این فکر بیفتند که اگر بخواهند بروز باشند، خیلی خوب باشند و احترام اجتماعی داشته باشند لازمه‌اش نداشتن چادر و پوشش‌هایی است که شاید عرف و جامعه فعلی کمتر بپسندد.

معزی‌فر گفت: متأسفانه فعالیت‌های زیادی برای سست کردن پایه‌های اعتقادی، مذهبی و اخلاقی مردم کشور ما در فضای مجازی انجام می‌شود و دشمن در نقاط مختلف جهان با بکارگیری ابزارهای مختلف و صرف هزینه‌های زیاد برای رسیدن به اهدافش از راه‌های مختلف از جمله فضای مجازی تلاش می‌کند.

وی عنوان کرد: وقتی بنیان خانواده سست شود خیلی از مشکلات و آسیب‌های دیگر را به دنبال خواهد داشت و افرادی زیادی را غرق خواهد کرد.

مدیرگروه معارف دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: زمانی که در جامعه شاهد بی عفتی، بی حیایی و خود آرایی باشیم قطعا شاهد گرفتار شدن رومیناهای دیگری در کشور در چنگال افرادی به ظاهر عاشق خواهیم بود که متأسفانه همیشه در این گونه موارد دختران آسیب می‌بینند.

معزی‌فر بیان کرد: متأسفانه در کشور ما نهادهای رسمی در بخش آگاهی بخشی به جوانان کم کاری کرده و عملا هیچ کار فرهنگی در این بخش انجام نمی‌شود. بعد که شاهد مشکلاتی مانند رومینا اشرفی هستیم برخی‌ها حساس می‌شوند و سوال می‌کنند چرا این اتفاق افتاد؟

وی خاطرنشان کرد: به دلیل این‌که مسائل مربوط به جوانان و کارهای فرهنگی در این خصوص کم انجام شده، شاهد این‌گونه مشکلات هستیم.

مدیرگروه معارف دانشگاه صنعتی بیرجند با اشاره به سند 2030، افزود: قطعا نتایج سند 2030 مصادیقی از جمله ارتباط رومینای 13 ساله با پسری 35 ساله می‌تواند باشد.

انتهای پیام/127/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب