سرویس: اقتصادی کد خبر: 96010 ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

مجلس پیگیر نارسایی‌های دولت است در غیر این صورت خیانت‌کار خواهد بود/ پیگیری رفع مشکل کارخانه چدن خوسف

خسروی گفت: مجلس شورای اسلامی با دولت‌مردان تعامل و همکاری می‌کند اما پیگیر نارسایی‌های دولت است در غیر این صورت خیانت کار خواهد بود.

مجلس پیگیر نارسایی‌های دولت است در غیر این صورت خیانت‌کار خواهد بود/ پیگیری رفع مشکل کارخانه چدن خوسف

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ظهر روز جمعه(6 تیر) در جمع نمازگزاران نمازجمعه شهرستان خوسف، با بیان این‌که انسان ها تا نعمتی را از دست ندهند، قدر آن را نمی دانند، گفت: بنا به فرموده امام علی (ع): «دو نعمت است که ارزش آن ها را نمی داند، مگر کسی که آنها را از دست داده باشد، یکی جوانی و دیگری، تندرستی»؛ کرونا بسیاری از نعمت ها، مانند صله رحم، نماز جماعت و جمعه را از ما گرفت اما مزایایی داشت که مسئولان را از خواب غفلت بیدار کرد.

وی نماز جمعه را بیدار کننده انسان عنوان کرد و افزود: خطبه های نماز جمعه بخشی از نماز جمعه است که باید در آن از تقوا گفته شود، چراکه بعد از گذشت یک هفته انسان را دوباره به تقوا دعوت و از غفلت بیدار می کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در خطبه دوم نماز جمعه باید گذری بر سیاست جامعه انداخت، لذا باید مسائل کشور و دنیای اسلام برای بیداری مردم بیان شود.

خسروی با اشاره به آیه 26 سوره جمعه، گفت: برای اقامه نمازجمعه باید شتافت چراکه از برکات انقلاب هست.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم افزود: کرونا یکی علل مشکلات اقتصادی است اما بی تدبیری برخی از مسئولان باعث فشار اقتصادی به مردم شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم که فرمودند “مردمی که اقتصاد آنها درست نباشد دین را رها می کنند”، گفت: مسئولان اگر نتوانند در سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه مشکلات مردم به ویژه گرانی و معیشت را حل کنند، خلوتی نماز جمعه و جماعت، مراسمات مذهبی و تربیتی به گردن مسئولان است.

خسروی با بیان اینکه مرم ایران چهل سال در تمامی صحنه های سیاسی همانند 22 بهمن، روز قدس و انتخابات حضور داشته اند، تصریح کرد: مسئولان مشکلات را گردن تحریم های آمریکا و استکبار می اندازند و به معذرت خواهی های آمریکا دل بسته اند.

وی تصریح کرد: دغدغه نمایندگان در مجلس جدید، مقوله معیشت مردم است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی اولویت اول مجلس اقتصاد و فرهنگ است و نمایندگان مجلس به این پیام لبیک گفته اند و در قالب جهش تولید، مبارزه با مفاسد اقتصادی دنبال را می کنند.

خسروی تصریح کرد: نابسامانی های امروز از فسادها است و مجلس شروع خوبی را در این مورد داشته است.

وی با بیان اینکه تاکنون مجلس در این یک ماه در برخورد با مفاسد جدی عمل کرده است، اظهار کرد: در این خصوص مجلس ابتدا از خود و همکار خود شروع کرده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست مجلس یازدهم تعامل و همکاری با دولت‌مردان است منتهی نارسایی دولت تذکر داده می شود چراکه در غیر اینصورت خیانت کرده ایم.

خسروی در ادامه به شروع بکار مجلس یازدهم اشاره کرد و افزود: با گذشت یک ماه از آغاز به کار مجلس یازدهم، تنها ساختار اداری مجلس شکل گرفته است که در ماه های آینده گزارش خدمتگزاری به مردم ارائه خواهد شد.

وی عنوان کرد امروز در سفر به شهرستان خوسف جلسات متعددی برگزار شد که ان‌شاءالله موارد مطرح شده که در چهارچوب وظیفه نماینده است، پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلی کارخانه چدن و بیکاری کرگران این کارخانه، گفت: از روزی که متوجه شده ام کارخانه چدن خوسف با مشکلاتی مواجه شده است تا جایی که از دست من برآمد پیگیر کردم، لذا یکی از اولین مسائل مطرح شده در حضور استاندار درخواست بررسی مشکلات کارخانه چدن بود که امروز با روسای مربوطه جلسه بررسی مشکلات شکل گرفت.

انتهای پیام/3/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب