سرویس: اقتصادی کد خبر: 96057 ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹

امام جمعه خوسف:

توسعه دارای ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است

حجت الاسلام شاهبیگی گفت: ایجاد توسعه به معنای آمدن اعتبارات نیست چرا که توسعه مفاهیم و ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را در بر می گیرد و تنها ایجاد سیستم مدرن به معنای ایجاد توسعه نیست.

توسعه دارای ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین شاهبیگی امام جمعه خوسف، صبح امروز در شورای اداری شهرستان خوسف، اظهار کرد: با توجه به این‌که در دهه کرامت هستیم، باید توجه ما در محافل و مجالس به امام رضا علیه السلام بیشتر باشد، بخصوص توجهی که با معرفت همراه است.

وی با اشاره به این‌که ثواب زیارت امام رضا علیه السلام در بین ائمه اطهار علیهم السلام ممتاز است، اما هر چه در مورد ثواب زیارت ها گفته می شود بر اساس قید و شرط معرفت است، افزود: البته این معرفت ها هم نسبی است و برخی افراد تمام معرفت و فهم شان از ائمه و امام رضا علیه السلام ممکن است در قبه طلا خلاصه شود و متاسفانه درس های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و الگو بودن ائمه ممکن است کمتر مورد توجه آن‌ها قرار بگیرد.

امام جمعه خوسف بیان کرد: براساس روایت معروف سلسله الذهب امام رضا علیه السلام که در نیشابور گفته شد  توحید یک اعتقاد خشک و بی تاثیر در عرصه اجتماع نیست؛ بلکه دژ مستحکمی برای رستگاری مومن در دنیا و آخرت است و به این هستی خالق داده و همه طاغوت ها، تفکر طاغوتی، پیروی و دل سپردن به برنامه های طاغوتی و حتی توسعه طاغوتی را نفی می کند.

حجت الاسلام شاهبیگی ادامه داد: اما شرط اول رستگاری پذیرفتن امامت و ولایت است، چراکه اگر کسی بخواهد دنبال حق برود اما نفی ولایت کند و شاخص نداشته باشد، به بیراهه می رود. به همین دلیل باید این اعتقادات را مرور کنیم و با شاخص ها حرکت کنیم تا به بیراهه نرویم.

وی گفت: ایجاد توسعه به معنای آمدن اعتبارات نیست چرا که توسعه مفاهیم و ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را در بر می گیرد و تنها ایجاد سیستم مدرن به معنای ایجاد توسعه نیست.

امام جمعه خوسف تاکید کرد: برای توسعه باید مسائل فرهنگی هم حتما مورد توجه قرار گیرد. همچنین عدالت هم از شاخص های مهم توسعه است.

گفتنی است در این جلسه ابوالحسن فولادی به عنوان مسئول دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در شهرستان خوسف معرفی شد.

انتهای پیام/7/ 11/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب