سرویس: اجتماعی کد خبر: 96065 ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

به همت مراکز نیکوکاری خراسان جنوبی؛

94 هزار ماسک و دستکش در خراسان جنوبی توزیع شد

رفیعی گفت: به همت مراکز نیکوکاری خراسان جنوبی 94 هزار ماسک و دستکش در استان توزیع شد.

94 هزار ماسک و دستکش در خراسان جنوبی توزیع شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد رفیعی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون ۶۷ مرکز نیکوکاری در سطح استان با هدف مشارکت خیران و نیکوکاران در امر خدمت‌رسانی به اقشار نیازمند در سطح استان راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به فعالیت مراکز نیکوکاری در استان، افزود: از ابتدای سال جاری ۱۳ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در مراکز نیکوکاری سطح استان جمع‌آوری‌ و با همکاری مراکز نیکوکاری ‌بین نیازمندان توزیع شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با بیان اینکه ۷۴ هزار عدد مواد شوینده و ماده ضدعفونی برای مقابله با کرونا توزیع شده است، ادامه داد: در این مدت پنج هزار بسته غذایی در قالب رزمایش کمک مومنانه توسط مراکز نیکوکاری در بین نیازمندان توزیع شده است.

رفیعی عنوان کرد: همچنین ۷۸ هزار ماسک و ۱۶ هزار دستکش توسط مراکز نیکوکاری استان در بین خانواده های محروم در مناطق مختلف توزیع شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان نیز ۱۹ هزار و ۳۷۵ سبد غذایی و ۱۷۵ هزار و ۱۳۹ پرس غذای گرم در بین خانواده های نیازمند توزیع شده است، بیان کرد: از ۱۳ میلیارد تومان درآمد مراکز نیکوکاری از ابتدای امسال تاکنون، مبلغ ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مربوط به ماه رمضان است.

وی به برگزاری طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین در استان اشاره کرد و گفت: ۲۴۷ حامی جدید توسط مراکز نیکوکاری خراسان جنوبی از ابتدای امسال تاکنون برای حمایت از ۲۳۳ یتیم و فرزند محسنین جذب شده است.

رفیعی افزود: مراکز نیکوکاری با هدف شناسایی خیران و نیازمندان واقعی محلات و ارائه خدمت به نیازمندان از طریق کمک‌های مردمی در محل سکونت ایشان و گسترش ارتباطات بین مردم در محله‌ها آغاز به کار کردند تا امکان فعالیت داوطلبانه مردمی برای خدمت‌رسانی به نیازمندان فراهم شود.  

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‌ شده تا پایان سال جاری تعداد این مراکز به بیش از ۸۰ مرکز نیکوکاری در مساجد و محلات افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب