سرویس: اجتماعی کد خبر: 96074 ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

برای حل مشکلات مردم باید همه مدیران پای کار باشند/ لزوم فرهنگ سازی در مصرف آب

خسروی گفت: جهت رفع مشکلات آب روستاها، باید مدیریتی انجام شود که نه پیمانکار از سرمایه گذاری اش پشیمان شود و نه حقوق مردم و کشاورزان پایمال نشود.

برای حل مشکلات مردم باید همه مدیران پای کار باشند/ لزوم فرهنگ سازی در مصرف آب

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی، گفت: تا قبل از مسئولیت نمایندگی در سطح استان کار فرهنگی می کردم اما الان به دلیل وظیفه نمایندگی، بخش مهم کار این است که تمام حوزه انتخابیه را چند بار مورد بازدید قرار دهم و از نزدیک با مردم دیدار کنم.

وی افزود: موضوعی که در این دیدارها مطرح است این است که مردم همه کمبودها را به نماینده مطرح می کنند، در حالی که  وی نه عامل اجرایی است و نه اعتبارات و بودجه ای در دست دارد. اما خوبی دهگردشی این است که مسئولان شهرستانی هم در این بازدیدها همراه می شوند و مشکلات مردم را از نزدیک مشاهده و بررسی می کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنده هم عمده مشکلات را پس از احصا و در حد توان، در زمان خودش به مسئولان مربوطه منتقل و برای رفع آن پیگیری می کنم اما ضروری است که همه مدیران شهرستانی هم برای حل مشکلات مردم، پای کار باشند.

خسروی با بیان روایتی از امام صادق (ع) مبنی بر اینکه ؛ مزه آب، مزه حیات است، بر اهمیت آب تاکید کرد و گفت: بعضی از روستاها کم آب دارد اما بعضی اصلا آب ندارد و باید در این خصوص مشکلات مردم مرتفع شود.

وی همچنین بر فرهنگ سازی در خصوص مصرف آب تاکید کرد و افزود: باید همه رسانه ها بخصوص صدا و سیما و همچنین حوزه های علمیه در تبیین این فرهنگ اقدام کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جهت رفع مشکلات آب روستاها، باید مدیریتی انجام شود که نه پیمانکار از سرمایه گذاری اش پشیمان شود و نه حقوق مردم و کشاورزان پایمال نشود.

خسروی از مدیرعامل آب و فاضلاب استان خواست تا مشکلات و اولویت ها در تامین آب، مفید و مستدل جمع آوری شود تا اگر نیاز باشد در سطح کلان هم مورد پیگیری قرار گیرد.

حسین امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی نیز در این دیدار، به بیان مشکلات آب برخی از مناطق استان پرداخت و دلیل کمبود آب در بعضی از نقاط را، افزایش ساخت و سازها مطرح کرد.

وی افزود: امیدواریم در خصوص مشکلاتی که مربوط به قوانین و مفاد هست، پیگیری های نماینده مجلس راهگشا باشد.

انتهای پیام/7/ 11/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب