سرویس: اجتماعی کد خبر: 96141 ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶

دردی که برای دیگران مرهم شد/خواب ابدی پدرم مرا بیدار کرد

امیر مالدار نمونه ای از انسان های خیر و بزرگ بوده که از درد نهفته در قلبش برای دیگران مرهمی ساخته و در راستای ایجاد پایگاه امداد و نجات بین شهری چاهداشی گام برداشته است.

دردی که برای دیگران مرهم شد/خواب ابدی پدرم مرا بیدار کرد

به گزارش خاورستان، گفتن و نوشتن از مردان بزرگ تاریخ آسان نیست چراکه درک افرادی که از جان و مال برای دیگران مایه می گذارند، دشوار است.  

افرادی که مثالشان اندک نیست اما در لا به لای گرفتاری های جامعه مغفول مانده و کمتر کسی پیرامون آن ها می گوید و می نویسد.

" امیر مالدار" نمونه ای از انسان های بزرگ است که از دردهایش برای دیگران مرهم ساخته است. فردی که دلی بزرگ به پهنای تاریخ دارد و در کنار جنگ با غصه های درونش، از خود انسانی بزرگ ساخته است.

آغاز ماجرا

حکایت از سال ۸۲ آغاز می شود. حکایتی تلخ که امیر مالدار را به دنیایی از غم فرا خواند.  

پدر و خواهر پنج ساله اش در یکی از محورهای مواصلاتی سطح کشور دچار سانحه تصادف می شوند. پدر در همان صحنه تصادف دار فانی را وداع می گوید.

خواهر پنج ساله در حالی که با درد دست و پنجه نرم می کند از طریق آمبولانس به بیمارستان منتقل می شود. که متاسفانه در مسیر انتقال او هم جان می سپارد.

حال امیر مالدار علی رغم اینکه ۱۸ سال در غم خواهر و پدر می سوزد، پا در میدانی بزرگ می گذارد و تلاش می کند که با اقدامی خداپسندانه راه را بر اینچنین اتفاقاتی ببندد.

از این رو برای ساخت پایگاه امداد و نجات بین شهری چاهداشی از توابع نهبندان مبلغ هنگفتی را مایه می گذارد تا با این اقدام گامی برای تسریع عملکرد نیروهای امدادی در صحنه های حوادث شود.

هدفم تنها خدمت به مردم است

این خیر نیکوکار هدفش را خدمت به خلق دانست و گفت: نهبندان از جمله شهرستان های محروم بوده که در زیرساخت های امدادی هم دارای عقب ماندگی هایی است.

مالدار ادامه داد: پدرم سال ۸۲ در صحنه تصادف در یکی محورهای مواصلاتی کشور جان خود را از دست داد و خواهر پنج ساله ام در مسیر انتقال به بیمارستان جان باخت.

وی با بیان اینکه ایجاد اینچنین پایگاه هایی باعث افزایش سرعت عملکرد نیروهای امدادی در صحنه حوادث می شود، افزود: امیدوارم با مشارکت در ایجاد این پایگاه بتوانم خدمتی کوچک به مردم ارائه کنم.

مالدار با بیان اینکه امیدوارم اینچنین حوادثی برای هیچ خانواده ای رخ ندهد، اظهار کرد: حتی اگر ایجاد این پایگاه باعث نجات جان یک نفر هم شود، اجر و ثواب بالایی خواهد داشت.

پیشرفت 40 درصدی پایگاه

محمد رضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی هم در حاشیه بازدید از این پروژه بیان کرد: پایگاه امداد و نجات بین شهری چاهداشی در زمینی به مساحت سه هزار و ۸۰۰ متر مربع و ۲۵۰ متر زیربنا احداث می شود.

وی از پیشرفت 40 درصدی پروژه خبر داد و افزود: امید است بتوانیم این پروژه را در دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسانیم.

رضایی اعتبار هزینه شده برای ساخت این پروژه را 340 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: از این میزان ۱۲۰ میلیون تومان توسط خیر نیکوکار تامین شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: اتمام پایگاه امداد و نجات بین شهری چاهداشی نیازمند 7۰۰ میلیون تومان اعتبار بوده که همکاری فرمانداری شهرستان، دیگر دستگاه های متولی و خیرین را می طلبد.  

وی با بیان اینکه نیروهای امدادی چاهداشی در ساختمانی اجاره ای مستقر هستند، گفت: در حال حاضر سه پایگاه امدادی در نهبندان فعال بوده و مجوز احداث دو پایگاه جدید برای این شهرستان اخذ شده است.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب