سرویس: اجتماعی کد خبر: 96171 ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

جهش تولید با مهارت محوری محقق می‌شود/ لازمه جهش تحقق اهداف سند تحول بنیادین

واقعی با اشاره به نقش کلیدی هنرستان‌ها در تربیت نیروهای متخصص و متعهد، گفت: جهش تولید در آموزش و پرورش؛ با مهارت محوری و کارآفرینی دانش آموزان محقق می‌شود.

جهش تولید با مهارت محوری محقق می‌شود/ لازمه جهش تحقق اهداف سند تحول بنیادین

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، اظهارکرد: تمام سعی خادمین نظام تعلیم و تربیت در خراسان جنوبی مهارت آموزی و افزایش توانمندی های دانش آموزان، به ویژه هنر جویان هنرستان های استان متناسب با استعداد شان در ابعاد مختلف و تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه جهش محتوای علمی  است.

وی؛ ضمن تاکید بر تحقق اهداف سند تحول بنیادین و اسناد بالا دستی، در آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛ عنوان کرد: آموزش و پرورش خراسان جنوبی سوای رسالت اصلی خود که همان تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی دانش آموزان است؛ به عنوان یک نهاد فرهنگی رسالت نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش و مهارت افزایی نسل آینده ساز انقلاب را نیز  برعهده دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر آمادگی استان برای بازگشایی مدارس از نیمه شهریور ماه؛ تأکید کرد و افزود: برای اینکه امرتوسعه در استان محقق شود، لازم است هر ساله با تهیه، تدوین و اجرای برنامه های نوین و ابتکاری منطبق با اهداف سند تحول و در چار چوب تعریف شده نظام تعلیم و تربیت با طی فرایندی خاص به این مهم دست یابیم.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛ با بیان اینکه سندتحول بنیادین آموزش و پرورش امروزیک اصل اساسی درمسیرتوسعه علم، دانش ومهارت افزایی به عنوان عالی‌ترین بخش آموزشی مطرح است،تصریح کرد:بی شک مسیر توسعه استان از آموزش و پرورش می‌گذرد و اگر قرار باشد به رشد و توسعه اقتصادی و همه‌جانبه‌ای برسیم به طور حتم باید به این نهاد عظیم تربیتی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

به نظر مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، ذائفه آموزشی دانش‌آموزان تغییر کرده و دیگر مانند گذشته دنبال محفوظات مکتوب و رایج نیستند بلکه از حافظه محوری به سمت مهارت محوری حرکت کرده و در پی ایده‌های خلاقانه و تولیدات نوآورانه پیش می‌روند.

واقعی با بیان این که باید بسترهای لازم برای تربیت نسل خلاق و توانمند در عرصه‌های مختلف را در دو بعد سخت و نرم افزاری فراهم آوریم؛ تشریح کرد: بهترین زمان برای شکل‌گیری، خلاقیت، نوع‌آوری و ایده پردازی دوران کودکی تا نوجوانی است و خوشبختانه آموزش و پرورش این فرصت گرانبها را در اختیار دارد.

وی مشارکت و همراهی سایر دستگاه های فرهنگی را در ایجاد بسترهای لازم برای تحقق اهداف تعلیم و تربیت ضروری دانست و ابراز داشت:  یکی دیگر از کارهای اصولی آموزش و پرورش استان در زمینه مهارت آموزی و ارتقای توانمندی های دانش آموزان؛ ساماندهی درست نیروی انسانی به منظور افزایش بهره وری و تحقق عدالت آموزشی در سرتا سر استان است که البته باید در شرایط فعلی به طور بهتر و مطلوب تری از آن استفاده کرد.

هنرستان ها در تولید لباس فرم مشارکت جدی داشته باشند

این مقام مسئول بر ورود بیش از پیش هنرستان های استان در بحث تولید به ویژه تولید لباس فرم دانش آموزان در راستای کاهش هزینه های سبد خانوار به ویژه خانواده های محروم و نیازمند تأکید کرد و ادامه داد: هنرستان ها بیش از هر زمان دیگری باید به سمت تولید و کارآفرینی حرکت کنند چرا که در سایه ترویج فرهنگ کار و تلاش می توانیم به اهداف سند تحول و منویات رهبر معظم انقلاب در بحث جهش تولید؛ برسیم.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب