سرویس: اجتماعی کد خبر: 96173 ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

امام جمعه فردوس:

دختران و بانوان با بی‌حجابی برای دشمن سربازی نکنند

حجت‌الاسلام بابایی گفت: دختران و بانوان بحث حجاب را به عنوان یک ارزش اسلامی و دستور قرآنی رعایت کنند و با بی‌حجابی برای دشمن سربازی نکنند.

دختران و بانوان با بی‌حجابی برای دشمن سربازی نکنند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به 21 تیرماه روز حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم به دست رضا پهلوی در سال 1314، اظهار کرد: حجاب، مورد حمله بیگانگان مخصوصا سیاست‌های پیر استعمار انگلیس قرار گرفته است.

وی افزود: همفر که مدتی جاسوس انگلستان در ایران بود می‌گوید "اگر بخواهیم ایران را تصرف کنیم باید حجاب را از سر زنان برگیریم" و سیاست انگلیس این بود که در ایران و ترکیه هم حجاب را بگیرند و هم روحانیت را منزوی و هم زیارت ابا عبدالله الحسین (ع) را ممنوع کنند و این سه مسئله در ترکیه عملی شد و در حال حاضر در ترکیه چادر نداریم و روحانیت نیز منزوی شده است.

امام جمعه فردوس گفت: در ترکیه این کارها عملی شد چراکه مسئله روحانیت و مرجعیت مطرح نبود اما در کشور ما به برکت وجود امام رضا (ع) و مسئله امامت، مرجعیت و حوزه این مسئله عملی نشد و نتوانستند چادر را از زنان ما بگیرند، روحانیت را منزوی کنند و روضه‌های سید الشهدا (ع) را از ما بگیرند.

وی افزود: متاسفانه اخیرا غرب درصدد است حجاب را از سر زنان ما بگیرد و بی‌بندوباری را رواج دهد و همان جریانی که در سرزمین آندلس اتفاق افتاد را در انقلاب ما نیز تکرار کنند و تا حدودی در این خصوص موفق شدند.

حجت‌الاسلام بابایی گفت: بر بزرگان نظام، روحانیت، ائمه جماعات، ائمه جمعه و اساتید دانشگاه این وظیفه است که شکست امپراطوری بزرگ اسلام در سرزمین آندلس را به مردم بگویند و در دانشگاه‌ها و مدارس نیز تدریس شود تا این خطر نیز از انقلاب ما دور شود.

وی افزود: زنان و بانوان ما با انقلاب اسلامی مشکلی ندارند و باطن آن‌ها با انقلاب است اما تبلیغات در مورد حجاب و عفاف کم شده است و باید بحث حجاب در دانشگاه‌ها، مدارس و محافل مطرح شود و اگر به خوبی کار شود ریشه بانوان ما انقلابی بودن است و ان‌شاءالله به اصل خود برخواهند گشت.

امام جمعه فردوس گفت: گوهر و طلای ناب را هیچ‌کس در دسترس دزدان قرار نمی‌دهد و ارزش ناموس ما نیز از طلا و جواهر کمتر نیست و باید در یک حفاظی باشد.

وی به سخن شهید مطهری مبنی بر این‌که "حجاب مصونیت است نه محدودیت" اشاره کرد و افزود: خانم‌های باحجاب در دانشگاه‌ها، مراکز درمانی و مجلس کار می‌کنند و کار آن‌ها هیچ منافاتی با حجاب آن‌ها ندارد و امیدواریم با تبلیغات سالم بتوانیم وضعیت مطلوبی از حجاب را در بانوان داشته باشیم.

حجت‌الاسلام بابایی تصریح کرد: دولت، دولت اسلام و مدافع ارزش‌های اسلامی است و باید پیش قدم شود و حجاب در تمام ادارات و ارگان‌ها جدی گرفته شود تا مردم الگو بگیرند و اگر خدایی نکرده دولت در امر حجاب کوتاه بیاید الگویی ناصحیح به مردم داده خواهد شد.

امام جمعه فردوس گفت: دختران و بانوان بحث حجاب را به عنوان یک ارزش اسلامی و دستور قرآنی رعایت کنند و با بی‌حجابی برای دشمن سربازی نکنند و سرباز انقلاب باشند.

انتهای پیام/132/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب