سرویس: سوژه های مردمی کد خبر: 96299 ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی:

بیمه شدگان رایگان برای تعویض دفترچه در آزمون وسع شرکت کنند/ ثبت 15 هزار درخواست تاکنون

اربابی گفت: بیمه شدگان رایگان بدانند برای تعویض و اعتبار زدن دفترچه بیمه، آزمون وسعی در نظر گرفته شده که باید در این آزمون شرکت کنند در غیر این صورت باید حق سرانه بیمه را به طور کامل پرداخت و دفترچه دریافت کنند.

بیمه شدگان رایگان برای تعویض دفترچه در آزمون وسع شرکت کنند/ ثبت 15 هزار درخواست تاکنون

به گزارش خبرنگار خاورستان، یک نفر از شهروندان شهرستان نهبندان طی تماس با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان از مراجعه به دفتر پیشخوان جهت تعویض دفترچه درمان روستایی به دلیل اتمام مدت زمان اعتبار و دریافت هزینه توسط دفتر پیشخوان برای این امر خبر داد.

وی افزود: تاکنون تعویض و اعتبار زدن دفترچه بیمه درمان روستایی و عشایر رایگان بوده اما اخیرا دفاتر پیشخوان برای اعتبار زدن هر دفترچه به ازای هر ماه 55 هزار و 700 تومان هزینه دریافت می‌کنند.

این فرد خواستار پیگیری این موضوع از مسئولان شد.

علی اربابی مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: طبق بخش‌نامه باید هر فردی که دفترچه رایگان دارد و به دلیل اتمام مدت زمان اعتبار قصد تعویض دفترچه درمان خود را دارد در آزمون وسع شرکت کند.

وی با بیان این‌که دفترچه درمان روستائیان و بیمه سلامت همگانی همیشه رایگان بوده، افزود: در حال حاضر این افراد که اعتبار دفترچه آنها به اتمام رسیده و برای تعویض مراجعه می‌کنند باید در آزمون وسع شرکت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی بیان کرد: اگر فرد متقاضی خواستار شرکت در آزمون وسع نباشد باید مبلغ سرانه حق بیمه را پرداخت و دفترچه برای وی صادر می‌شود.

اربابی عنوان کرد: در این صورت فرد باید به ازای یکسال 668 هزار و 400 تومان هزینه بیمه را پرداخت کند.

وی اظهار کرد: اگر فرد متقاضی تعویض دفترچه، قصد پرداخت هزینه را نداشته باشد در آزمون وسع شرکت می‌کند و با توجه به این‌که یک ماه بعد ازشرکت در آزمون وسع، جواب آزمون توسط سامانه وزارت رفاه مشخص می‌شود سامانه به استان اعلام می‌کند که فرد در چه دهک درآمدی قرار دارد و بر این اساس برای وی دفترچه صادر می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: بر اساس دهک تعریف شده برای متقاضی احتمال دارد صدور دفترچه جدید رایگان باشد یا مشارکت 50 درصدی باشد یعنی فرد 50 درصد هزینه را پرداخت کند یا100 درصدی باشد که فرد باید تمام هزینه را خودش پرداخت کند.

اربابی افزود: تعیین دهک برای متقاضی بر اساس سامانه تعریف شده در وزارت رفاه انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر فرد متقاضی تعویض دفترچه بیمار کرونایی باشد شرایطش خاص است و به محض این‌که ارزیابی وسع انجام شود ما به وزارت اعلام می‌کنیم که فرد بیمار خاص است و طی 24 ساعت پاسخ آزمون وسع برای استان ارسال می‌شود.

شرکت 15 هزار بیمه شده خراسان جنوبی در آزمون وسع/ بیمه 3700 نفر رایگان شد 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی بیان کرد: در خراسان‌جنوبی حدود 480 هزار نفر بیمه شده داریم که 62 درصد جمعیت استان را به خود اختصاص داده است.

اربابی در مورد آزمون وسع اظهار کرد: تاکنون در خراسان‌جنوبی 15 هزار نفر درخواست آزمون وسع دادند که پاسخ 9 هزار و 500 درخواست آماده شده و از این تعداد 3700 نفر جزو دهک‌های یک، دو و سه بودند یعنی دفترچه رایگان دریافت کردند.

وی عنوان کرد: مابقی افرادی که جواب آزمون وسع آنها آماده شده جزو دهک‌ها بالا بودند که 50 یا 100 درصد هزینه را باید خودشان پرداخت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی تاکید کرد: بیمه شدگان رایگان بدانند برای تعویض و اعتبار زدن دفترچه بیمه آزمون وسعی در نظر گرفته شده که باید در این آزمون شرکت کنند در غیر این صورت باید حق سرانه بیمه را به طور کامل پرداخت و دفترچه دریافت کنند.

انتهای پیام/127


نظرات بازدیدکنندگان

دیانا
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸

تورو خدا چه جور روتون میشه .این همه بدبختی و فلاکت کمه شمام شدی قوز بابا قوز


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب