سرویس: سوژه های مردمی کد خبر: 96477 ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸

پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه مردم از سهمیه‌بندی گازمایع/ توزیع گازمایع به صورت الکترونیکی انجام می‌شود

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی در پاسخ به گلایه مردمی در مورد سهمیه‌بندی گاز مایع، گفت: سوخت گاز مایع سهمیه‌بندی نشده بلکه توزیع به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

گلایه مردم از سهمیه‌بندی گازمایع/ توزیع گازمایع به صورت الکترونیکی انجام می‌شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، چند روزی می‌شود بحث سهمیه‌بندی گاز مایع در استان خراسان جنوبی به گوش می‌رسد و این موضوع گلایه و نگرانی مردم و رانندگانی که خودروهای آن از گاز مایع استفاده می‌کند را به دنبال داشته است.

محمد سالاری یکی از رانندگان شهر اسدیه در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان اظهار کرد: متأسفانه در شهرستان درمیان و شهر اسدیه جایگاه CNG وجود ندارد و بیشتر خودروهایی که از سوخت گاز استفاده می‌کنند، گاز LPG دارند.

وی افزود: حدود یک هفته‌ای می‌شود که گاز مایع سهمیه‌بندی شده و این موضوع مشکلاتی را برای رانندگان و از همه مهمتر مردم روستایی که روستاهایشان گاز رسانی نشده یا هنوز منازل را گاز رسانی نکرده‌اند به وجود آورده است.

جایگاه CNG در شهر اسدیه راه‌اندازی شود

سالاری بیان کرد: سوخت بیش از 70درصد خوردوهایی که در شهر اسدیه تردد دارند، گاز مایع است و اکنون که گاز مایع سهمیه‌بندی و از طریق کد ملی توزیع می‌شود، رانندگان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

این شهروند با اشاره به این‌که برخی از خودروها به صورت رایگان دوگانه‌سوز می‌شود، گفت: این موضوع برای شهرهایی که جایگاه CNG دارد مناسب است و کاربرد دارد اما تأثیری به حال رانندگان شهر اسدیه که جایگاه CNG ندارد نخواهد داشت.

وی عنوان کرد: از مسئولان مربوطه درخواست می‌شود برای راه‌اندازی جایگاه CNG در شهر اسدیه پیگیری شود و اقدامات لازم را انجام دهند.

بعد از سهمیه‌بندی بنزین توقع سهمیه‌بندی گاز مایع را نداشتیم

سید رضا موسوی یکی از رانندگان تاکسی در شهر بیرجند نیز از موضوع سهمیه‌بندی گاز مایع گلایه کرد و گفت: در حال حاضر که بنزین سهمیه‌بندی شده و قیمت آزاد آن به صرفه نیست توقع سهمیه‌بندی گاز مایع را نداشتیم.

این شهروند بیان کرد: سهمیه‌بندی گاز مایع و افزایش قیمت برای رانندگان مشکل‌ساز شده است.

موسوی گفت: علاوه بر رانندگان برخی افراد داخل شهر هستند که از گاز مایع استفاده می‌کنند و این موضوع باعث دردسر برای مردم شده است.

وی خواستار پیگیری این موضوع از مسئولان مربوطه شد.

سوخت گاز مایع سهمیه‌بندی نشده/ توزیع گاز مایع به صورت الکترونیکی

قربانعلی مردانی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: سوخت گاز مایع سهمیه‌بندی نشده است.

وی با بیان این‌که توزیع گاز مایع به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، افزود: متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه تجارت‌آسان نسبت به تهیه گاز مایع اقدام کنند.

مردانی گفت: هیچ‌گونه محدودیت و سهمیه‌بندی در مورد گاز مایع وجود ندارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی بیان کرد: چند ماهی می‌شود که بحث توزیع نفت سفید به صورت الکترونیکی از طریق سامانه تجارت آسان اجرایی شده و اکنون توزیع گاز مایع نیز به صورت الکترونیکی به آن افزوده شده است.

مردانی عنوان کرد: قیمت گاز مایع هیچ‌گونه افزایشی نداشته و قیمت توزیع هر سیلندر گاز مایع ۸۵۰۰ تومان و قیمت درِ تأسیسات ۷۸۰۰ تومان است.

استفاده از گازمایع به عنوان سوخت خودرو غیرمجاز است

وی اظهار کرد: آندسته از رانندگانی که از گاز مایع برای سوخت خودرو استفاده می‌کنند، کارشان غیرمجاز است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی گفت: در استان خراسان‌جنوبی جایگاه CNG داریم اما جایگاه LPG (گاز مایع) وجود ندارد.

مردانی به طرح رایگان دوگانه‌سوزکردن خودروهای عمومی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر دولت به صورت رایگان تاکسی و وانت‌ها را دوگانه سوز می‌کند و فرصت خوبی است رانندگان تاکسی و وانت برای دوگانه‌سوزکردن خودروهایشان اقدام کنند.

وی عنوان کرد: رانندگان متقاضی می‌توانند برای دوگانه‌سوزکردن خودروی خود به صورت رایگان به آدرس www.gcr.niopdc.ir مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی بیان کرد: محدودیت زمانی برای ثبت‌نام وجود ندارد و تاکنون کمتر از یک هزار نفر در استان در این سامانه ثبت‌نام کردند.

شهرستان‌های درمیان و زیرکوه جایگاه سوخت CNG ندارد

مردانی با بیان این‌که در شهرستان‌های درمیان و زیرکوه جایگاه سوخت CNG نداریم، عنوان کرد: نیاز است در این دو شهرستان نیز برای راه‌اندازی جایگاه CNG و جذب سرمایه‌گذار اقدام شود.

وی گفت: در خراسان جنوبی 111 جایگاه توزیع سوخت داریم که 24 جایگاه سوخت گاز CNG است و مابقی جایگاه سوخت مایع است.

گازوئیل، نفت‌سفید و گاز مایع الکترونیکی توزیع می‌شود

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی بیان کرد: برای دسترسی راحت مردم به سوخت سه پروژه کشوری تعریف شده که در صورت اجرا تأثیرهای خوبی خواهد داشت.

وی افزود: توزیع الکترونیکی نفتگاز، نفت سفید و گاز مایع سه پروژه‌ای است که آغاز شده و تاکنون پیشرفت‌های خوبی داشته است.

مردانی خاطرنشان کرد: مراحل خرید گاز مایع از طریق پایانه‌های بانکی در سایت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی وجود دارد که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت نفت استان، مراحل خرید گاز مایع را مشاهده کنند.

انتهای پیام/127/ 38/ 4


نظرات بازدیدکنندگان

مح
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸

شمامسولین فقط برای مامردم ضعیف مشکل درست میکنید،من کارگرم وبطورفصلی درروستا وشهر میباشم وازخودمم خانه ندارم والعان هم گازمایع برای گرما وخوراک پزی استفاده میکنم العان یک هفته هست کپسول پیدا نمیکنم ،انوقت بایدچه خاکی برسرکنم


علیرضا شهابادی
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰

باسلام. جناب اقای مردانی پسول گاز در شرکت روبروی ترمینال به قیمت 10400تومان فروخته میشود واینجانب خیلی گلایه دارم از مسئولین چون در روستا گاوداری دارم ونیاز شدید به گاز دارم ولی متاسفانه چند روزی هست نمیتوانم کپسول گاز فرهم کنم وبه همین دلیل مجبورم گاوداری رو تعطیل نمایم شما که دم از خود اشتغالی جوانان میزنید کاری بکنید جوانان بیکار نشوند. لطفا لطفا پیگیری نمایید


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب