سرویس: سوژه های مردمی کد خبر: 96529 ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲

پیگیری سوژه مردمی؛

درخواست اهالی بغداده برای ارتقای اینترنت تلفن همراه/ بهی: ارتقای نسل 2 به 4 تا پایان سال اجرا می‌شود

اهالی روستای بغداده شهرستان سرایان خواستار ارتقای سرعت اینترنت تلفن همراه در این روستا شدند.

درخواست اهالی بغداده برای ارتقای اینترنت تلفن همراه/ بهی: ارتقای نسل 2 به 4 تا پایان سال اجرا می‌شود

سالاری یکی از اهالی روستای بغداده شهرستان سرایان طی تماس با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، خواستار پیگیری مشکل سرعت پایین آنتن دهی اینترنت در روستا و دهستان بغداده شد.

وی افزود: در روستای بغداده و روستاهای اطراف آنتن دهی اینترنت تلفن همراه بسیار ضعیف است.

سالاری بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه به در خانه ماندن لازم است مسئولان نسبت به ارتقای سرعت اینترنت دهستان بغداده از 2G  به4G  مساعدت کنند تا مردم ضمن این‌که در خانه هستند کارهای بانکی و سایر موارد را از طریق اینترنت پرسرعت تلفن همراه انجام دهند.

این شهروند عنوان کرد: با توجه به نزدیک شدن به بازگشایی و مدارس و استفاده دانش آموزان از فضای مجازی برای پیگیری درس‌ها لازم است سرعت اینترنت تلفن همراه در روستای بغداده و روستاهای اطراف افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: آنتن‌دهی تلفن همراه اپراتور همراه اول در این منطقه خوب است اما ایرانسل آنتن دهی ندارد.

مصطفی بهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: تعهد وزارت ارتباطات فراهم کردن یک اپراتور در روستاها است.

وی افزود: در روستای بغداده اپراتور همراه اول نسل 2 برای استفاده مکالمات فعال است و برای پوشش اینترنت پرسرعت، شرکت های‌وب در این روستا پوشش دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی بیان کرد: مشترکین می‌توانند از قسمت تنظیمات تلفن همراه، تنظیمات دستی اپراتور را انتخاب و از اینترنت پرسرعت استفاده کنند.

بهی اظهار کرد: با توجه به این‌که رومینگ بین اپراتورها برقرار شده لذا تعهد وزارت ارتباطات وجود یک اپراتور در هر روستا است.

وی عنوان کرد: اینترنت پرسرعت تلفن همراه در این روستا تحت پوشش اینترنت همراه  های وب قرار دارد و چون رومینگ همراه اول و ایرانسل با این اپراتور برقرار است می‌توانند از طریق انتخاب اپراتور های وب با سیم‌کارت‌هایی که دارند از اینترنت پرسرعت نیز استفاده کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی در مورد ارتقای نسل 2 تلفن همراه در دهستان و روستای بغداده، گفت: ارتقای نسل 2 به 4 در این منطقه در برنامه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است و تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

بهی اظهار کرد: در روستای بغداده اینترنت پرسرعت ADSL نیز فراهم است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب