سرویس: اجتماعی کد خبر: 96539 ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳

مسئول قرارگاه جهادی امام رضا (ع) خراسان جنوبی خبر داد

توزیع 5 هزار پرس غذای گرم بین محرومان 15 روستای نهبندان/ پروژه‌های اشتغال‌زایی در روستاهای محروم دنبال می‌شود

صادقی گفت: توزیع پنج هزار پرس غذای گرم در 15 روستای محروم نهبندان با محوریت روستای طبسین با همکاری گروه جهادی غدیر از روز گذشته آغاز شده و تا پایان هفته ادامه دارد.

توزیع 5 هزار پرس غذای گرم بین محرومان 15 روستای نهبندان/ پروژه‌های اشتغال‌زایی در روستاهای محروم دنبال می‌شود

 مسعود صادقی مسئول قرارگاه جهادی امام رضا (ع) خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: این قرارگاه از همان روزهای ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا و پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای طرح مواسات و کمک به اقشار آسیب دیده از این بیماری شروع به پخش سبدهای معیشتی، بهداشتی و ملزومات کادر درمان کرده است.

وی افزود: در همین راستا یک هزار و 100 بسته مواد غذایی و بهداشتی و دو هزار عدد ماسک بهداشتی و گان پزشکی تهیه و توزیع شده است.

توزیع یک هزار و 500 کیلوگرم گوشت مرغ و 200 کیلوگرم گوشت گوسفندی در عید قربان/ توزیع 5 هزار پرس غذای گرم در 15 روستای محروم نهبندان

مسئول قرارگاه جهادی امام رضا (ع) خراسان جنوبی گفت: روز پنج‌شنبه و در آستانه عید قربان با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) یک هزار و 500 کیلوگرم گوشت مرغ و 200 کیلوگرم گوشت گوسفندی بین اقشار کم درآمد توزیع شد.

صادقی تصریح کرد: توزیع 5 هزار پرس غذای گرم در 15 روستای محروم نهبندان با محوریت روستای طبسین با همکاری گروه جهادی غدیر از روز گذشته آغاز شده و تا پایان هفته ادامه دارد.

توزیع دو هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان شهرستان بیرجند در شب عید غدیر

وی افزود: همچنین در شب عید غدیر خم دو هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان شهر بیرجند توزیع خواهد شد.

مسئول قرارگاه جهادی امام رضا (ع) خراسان جنوبی گفت: بسته‌های معیشتی، بهداشتی و غذای گرم بین افرادی که توسط خود قرارگاه شناسایی شده توزیع می‌شود و از موازی‌کاری با سایر نهادها و گروه‌های جهادی جلوگیری شده است.

ایجاد پروژه‌های اشتغال‌زایی در روستاهای محروم نهبندان، فردوس و سرایان

صادقی با اشاره به این‌که پروژه‌های اشتغال‌زایی با نیازسنجی‌هایی که در هر منطقه انجام شده است، دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: در روستاهای نهبندان چند پروژه اشتغال‌زایی در زمینه پرورش دام سبک و فرش‌بافی با همکاری کمیته امداد نهبندان دنبال می‌شود که به زودی به نتیجه خواهد رسید.

وی افزود: همچنین چند پروژه اشتغال‌زایی در شهرستان‌های فردوس و سرایان در زمینه پرورش کبک و بلدرچین دنبال می‌شود تا بتوانیم خط تولید ایجاد کنیم.

مسئول قرارگاه جهادی امام رضا (ع) خراسان جنوبی با اشاره به این‌که فروش تولیدات و محصولات این پروژه‌ها بر عهده این قرارگاه است، گفت: خانواده‌ها هیچ دغدغه‌ای در خصوص فروش نخواهند داشت و تنها پرورش دام و تولید محصول بر عهده آنها خواهد بود.

صادقی یادآور شد: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص طرح مواسات و کمک مومنانه و در پی شیوع ویروس کرونا و وضعیت نابسامان اقتصاد در کشور بیشتر تمرکز خود را در بحث محرومیت‌زدایی هر چند با توزیع یک وعده غذایی گرم و یک سبد معیشتی و بهداشتی گذاشتیم.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب