سرویس: اجتماعی کد خبر: 96545 ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی خبر داد

نام و القاب حضرت علی(ع) زینت بخش بیش از 100 هزار نفر در خراسان جنوبی/ از ابتدای سال جاری ۵ هزار و ۱۵۹ نوزاد متولد شدند

مهرآور گفت: تاکنون تعداد 101 هزار و 372 نفر در خراسان جنوبی به نام مبارک حضرت علی (ع) و القاب آن حضرت مزین و نام‌گذاری شده‌اند.

نام و القاب حضرت علی(ع) زینت بخش بیش از 100 هزار نفر در خراسان جنوبی/ از ابتدای سال جاری ۵ هزار و ۱۵۹ نوزاد متولد شدند

علیرضا مهرآور مدیر کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیرخم، اظهار کرد: تاکنون تعداد 101 هزار و 372 نفر در خراسان جنوبی به نام مبارک حضرت علی (ع) و القاب آن حضرت مزین و  نام‌گذاری شده‌اند. 

وی افزود: در سال 1398 نزدیک به 900 نفر از نام و القاب حضرت علی (ع) استفاده کرده‌اند که به ترتیب بیشترین فراوانی را نام های امیرعلی، علی، علیرضا و علی اصغر به خود اختصاص داده‌اند.

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی در ادامه خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری نیز 387 نفر نام و القاب امیرالمومنین(ع) را برای نوزادان خود انتخاب کرده‌اند که بیشترین فراوانی متعلق به نام های محمدعلی، امیرعلی و علی بوده است.

وی افزود: در چهار ماهه نخست سال جاری نام های ابوالفضل، امیرحسین، امیرعلی، علی و محمد دارای بیشترین فراوانی نام در گروه پسران بوده است.

تولد ۵ هزار و ۱۵۹ نوزاد در ۴ ماه گذشته در خراسان جنوبی

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی همچنین از تولد ۵ هزار و ۱۵۹ نوزاد در ۴ ماه گذشته در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۷۰۱ نوزاد پسر و ۲ هزار و ۴۵۸ نوزاد دختر هستند.

فاطمی افزود: در مقابل هر ۱۰۰ واقعه ولادت ثبت شده دختر، ۱۱۰ واقعه ولادت پسر به ثبت رسید.

وی گفت: در این مدت سه هزار و ۴۶۱ واقعه ولادت در مناطق شهری و یک هزار و ۶۹۸ واقعه ولادت در مناطق روستایی ثبت شد.

مدیرکل ثبت احوال استان میانگین سنی مادران در استان را ۲۹.۴ سال عنوان کرد و افزود: این رقم در میانگین کشور ۲۹.۲ سال ثبت شده است.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب