سرویس: اقتصادی کد خبر: 96569 ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی خبر داد

اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای باند دوم محور سربیشه - درح - ماهیرود

داعی از اخذ موافقت اولیه بانک تجارت برای مشارکت در احداث پروژه باند دوم محور سربیشه - درح - ماهیرود با استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای باند دوم محور سربیشه - درح - ماهیرود

وحید داعی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، از انجام مطالعه احداث محور بشرويه - بجستان خبر داد و افزود: احداث راه بشرویه – بجستان در سنوات گذشته مورد موافقت قرار نگرفته بود.

وی افزود: از ابتدای سال‌جاری با پيگيري‌های انجام شده، مجددا اين محور در دستور كار اداره كل راه و شهرسازی استان قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به وجود سرمایه گذار بخش خصوصی، انجام مطالعات اقتصادی، مالی، زيست محيطی و پدافند غیر عامل به سرمایه گذار ابلاغ شد كه بخش زيادی از اين مطالعات انجام و در كارگروه استانی اداره كل راه و شهرسازی در ارديبهشت ماه سال‌جاری به تصويب رسيد.

داعی عنوان کرد: به محض وصول تاييده بخش زيست محيطی و پدافندغيرعامل اين مطالعات، جهت ادامه روندكار و تاييد نهايی به وزارت راه و شهرسازی ارسال خواهد شد.  

اخذ موافقت اولیه بانک تجارت برای  مشارکت در احداث پروژه باند دوم محور  سربیشه - درح - ماهیرود

وی همچنین از اخذ موافقت اولیه بانک تجارت برای  مشارکت در احداث پروژه باند دوم محور  سربیشه - درح - ماهیرود  با استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: طول محور سربیشه - درح - ماهیرود ۱۳۵ کیلومتر است که در اوایل سال جاری با توجه به افزایش تخصیص، ۱۰کیلومتر از باند دوم آن تکمیل و زیر بار ترافیک رفت.

داعی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵۳ کیلومتر از این محور در قالب دو قطعه در دست اجرا است و با پیگیری‌های انجام شده ۷۲ کیلومتر باقی مانده نیز مطالعه آن تکمیل شده است.

وی اظهار کرد: با اخذ موافقت نهايی بانک تجارت مبنی برپرداخت ١٠٠ ميليارد تومان، سرعت اجرای عملیات دوبانده شدن اين محور افزايش خواهد یافت.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی همچنین از زیربار ترافیک رفتن ۱۲ کیلومتر دیگر از باند دوم سه راهی راهداران  به سمت راور کرمان تا یک‌ماه آینده خبر داد.

داعی خاطرنشان کرد: مقرر شده ۱۲ کیلومتر مورد نظر پس از تحویل به اداره کل راهداری در زمان تعیین شده زیربار ترافیک برود.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب