سرویس: اقتصادی کد خبر: 96591 ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی:

بیش از 43 هزار بسته کمک معیشت بین نیازمندان خراسان‌جنوبی توزیع شد/ نهضت کمک‌های مومنانه ادامه دارد

رفیعی از توزیع 43 هزار و 676 سبد غذایی برای مددجویان تحت حمایت با مشارکت کمیته امداد مرکز خبر داد و گفت: توزیع دو هزار و 938 سبد غذایی به ارزش 783میلیون تومان در دهه ولایت با مشارکت خیرین و نیکوکاران از دیگر برنامه‌های انجام شده در این دهه است.

بیش از 43 هزار بسته کمک معیشت بین نیازمندان خراسان‌جنوبی توزیع شد/ نهضت کمک‌های مومنانه ادامه دارد

احمد رفیعی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: نهضت تعاون و احسان در راستای گام دوم مواسات و همدلی و کمک مومنانه در طرح ایران همدل در خراسان‌جنوبی در حال برگزار شدن است.

وی افزود: مرحله اول این نهضت در دهه ولایت و امامت شامل توزیع جهیزیه، حامی یابی، نذر و قربانی، سبد غذایی و غذای گرم می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: در این مرحله تعداد 96 سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت این نهاد به ارزش یک میلیارد و 17 میلیون تومان اهدا می‌شود.

رفیعی با بیان این‌که در حال حاضر تعداد 100 نفر در نوبت دریافت جهیزیه هستند، عنوان کرد: اهدای جهیزیه به نوعروسان از ابتدای ماه ذی الحجه آغاز شد و تا پایان دهه ولایت و امامت ادامه دارد.

وی از امر نیکو و پسندیده حامی یابی در مرحله اول گام دوم نهضت کمک مومنانه خبر داد و اظهار کرد: طرح جذب 20 هزار حامی طرح اکرام ایتام و محسنین در دهه امامت و ولایت ادامه خواهد داشت.

جذب بیش از 13 هزار حامی

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: در این راستا تاکنون 13 هزار و 134 حامی حمایت از 15 هزار و 290 فرزند ایتام و محسنین را برعهده گرفتند.

رفیعی خاطرنشان کرد: همچنین تعداد 9 هزار و 171 فرزند به حامیان موجود فرزند جدید تخصیص داده شد.

وی به طرح نذر و قربانی در ذیل نهضت کمک مومنانه اشاره کرد و افزود: جذب کمک نقدی و غیر نقدی در طرح نذر قربانی همزمان با عید سعید قربان با مشارکت خیرین، موسسات خیریه، مراکز نیکوکاری، حامیان اکرام ایتام و محسنین و شوراهای زکات روستایی انجام شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: در این طرح بیش از 1500 راس دام شامل گوسفند، شتر و گاو جمع آوری و بیش از 35 هزار و 328 کیلوگرم گوشت به ارزش 3 میلیارد و 200 میلیون تومان توزیع شده است.

رفیعی تصریح کرد: بیش از 25 هزار خانوار نیازمند در این راستا از طرح نذر قربانی بهره‌مند شدند.

وی به توزیع سبد غذایی و غذای گرم در طرح ایران همدل اشاره کرد و افزود: توزیع سبد غذایی و اطعام در دهه ولایت در قالب گام دوم رزمایش ایران همدل با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: در این برنامه برای 46 هزار خانوار نیازمند هدفگذاری شد و به طور میانگین سرانه هر خانوار 300 هزار تومان است.

رفیعی از توزیع 43 هزار و 676 سبد غذایی برای مددجویان تحت حمایت با مشارکت کمیته امداد مرکز خبر داد و گفت: توزیع دو هزار و 938 سبد غذایی به ارزش 783میلیون تومان در دهه ولایت با مشارکت خیرین و نیکوکاران از دیگر برنامه‌های انجام شده در این دهه است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 50 هزار پرس غذای گرم به ارزش 600 میلیون تومان با مشارکت خیران در استان توزیع شده است.

ادامه دار بودن نهضت کمک‌های مومنانه تا پایان صفر

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: مرحله دوم و سوم نهضت کمک مومنانه ابتدای ماه محرم و پایان صفر خواهد بود.

رفیعی به طرح احسان حسینی اشاره کرد و افزود: آغاز این طرح از ابتدای محرم تا پایان ماه صفر با مشارکت خیران و نیکوکاران مراکز نیکوکاری در قالب سبد غذایی و غذای گرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 398 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان سطح استان با مشارکت کمیته امداد و مراکز نیکوکاری توزیع شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: برای سال جاری برنامه ریزی شده از ظرفیت 72 آشپزخانه برای طرح احسان حسینی با محوریت مراکز نیکوکاری استفاده شود.

جشن عاطفه‌ها

رفیعی به جشن عاطفه‌ها در آستانه سال جدید تحصیلی اشاره کرد و افزود: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید هدفگذاری شده بیش از 10 هزار سبد تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان نیازمند آماده و توزیع شود.

وی با بیان این‌که در جشن عاطفه‌ها از هم افزایی موسسات خیریه و گروه‌های جهادی استفاده خواهد شد، عنوان کرد: به طور میانگین سرانه در نظر گرفته شده برای هر دانش آموز 250 هزار تومان است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب