سرویس: اقتصادی کد خبر: 96592 ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان‌جنوبی:

بیش از دو هزار شغل در حوزه اصناف خراسان‌جنوبی ایجاد شد

جویبان گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون با صدور 839 فقره پروانه کسب صنفی زمینه اشتغال برای دو هزار و 100 نفر در استان فراهم شده است.

بیش از دو هزار شغل در حوزه اصناف خراسان‌جنوبی ایجاد شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، الیاس جویبان معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون با صدور 839 فقره پروانه کسب صنفی زمینه اشتغال برای دو هزار و 100 نفر در استان فراهم شده است.

وی با اشاره به آیین نامه‌های اجرایی مواد 12 و 79 قانون نظام صنفی در خصوص صدور پروانه کسب صنفی اظهار کرد: از این تعداد پروانه صادره ۴۰۲ فقره توزیعی، ۱۷۶ فقره تولیدی، ۱۳۳ فقره خدمات فنی و ۱۲۸ فقره خدماتی بوده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان‌جنوبی بیان کرد: شهرستان بیرجند با ۴۲۸ فقره، شهرستان قاینات با ۱۶۸ و شهرستان فردوس با ۸۹ فقره بیشترین و شهرستان‌های بشرویه، زیرکوه و طبس به ترتیب کمترین تعداد پروانه‌های کسب صادر شده را به خود اختصاص دادند.

جویبان عنوان کرد: در سال گذشته با صدور دو هزار و 143 فقره پروانه کسب فعالیت در سطح استان، 5 هزار و 357 نفر اشتغال مستقیم در حوزه اصناف استان ایجاد شد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب