سرویس: اقتصادی کد خبر: 96652 ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۳

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی:

29 درصد واحدهای صنعتی خراسان جنوبی غیر فعال است/ راه اندازی نمایشگاه نهضت ساخت داخل در شهرک صنعتی بیرجند

پارسا گفت: در حال حاضر 29 درصد واحدهای صنعتی خراسان جنوبی راکد و غیر فعال است که برنامه فعال سازی این واحدهای صنعتی را در دستور کار داریم.

29 درصد واحدهای صنعتی خراسان جنوبی غیر فعال است/ راه اندازی نمایشگاه نهضت ساخت داخل در شهرک صنعتی بیرجند

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی پارسا مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری، اظهار کرد: 96 درصد واحدهای صنعتی خراسان‌جنوبی را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند.

وی با بیان این‌که بیش از 62 درصد صنایع موجود در استان مربوط به صنایع ساختمانی و معدنی است، افزود: صنایع کوچک استان در پاسخ به نیازهای محلی و تولید در بخش کشاورزی و معدن شکل گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی بیان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی به منظور حمایت از صنایع برنامه‌های حمایتی دارد که شامل تامین نقدینگی، مشاوره، حمایت از استارتاپ‌ها، ایجاد شرایط مناسب برای استفاده از تکنولوژی و فناوری، برگزاری دوره‌های آموزشی،ایجاد کنسرسیوم‌های سرمایه‌گذاری، برپایی نمایشگاه‌ها جهت عرضه محصولات و بازار فروش و ... می‌شود.

مهمترین طرح‌های صنعتی خراسان‌جنوبی

پارسا با اشاره به مهمترین طرح‌های صنعتی در خراسان‌جنوبی، بیان کرد: سه طرح فرآوری بنتونیت در شهرک صنعتی سرایان، طرح صنعتی آجر منیزیتی در سربیشه، دو طرح صنعتی چدن و فولاد در خوسف و دو طرح اکسید منیزیم و کنسانتره آهن در نهبندان از مهمترین طرح‌های صنعتی در حال راه‌اندازی در استان است.

وی عنوان کرد: در شهرک صنعتی بیرجند یک ساختمان فناوری اطلاعات وجود دارد که در این ساختمان نمایشگاه نهضت ساخت داخل در حال راه اندازی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی اظهار کرد: برنامه‌ریزی شده در این نمایشگاه که قرار است به صورت دائمی فعالیت داشته باشد محصولات تولیدی استان عرضه شود.

پارسا گفت: کلینیک کسب و کار نیز یکی دیگر از ظرفیت‌هایی است که در ساختمان فناوری اطلاعات شهرک صنعتی بیرجند راه‌اندازی شده و در این کلینیک مشاوره‌هایی در بخش‌های مختلف ارائه می‌شود همچنین تمامی دوره های آموزشی که مورد نیاز صنایع استان است در محل کلینیک برگزار و یک آزمایشگاه تخصصی نیز در این کلینیک کسب و کار فعال است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 29 درصد واحدهای صنعتی خراسان جنوبی راکد و غیر فعال است که برنامه فعال سازی این واحدهای صنعتی را در دستور کار داریم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی خوشه خشکبار با محوریت زرشک و عناب در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: این پروژه که پیش‌بینی شده طی سه سال به نتیجه برسد کار تحقیقاتی آن از ابتدای سال جاری آغاز شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب