سرویس: اجتماعی کد خبر: 96671 ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:

شرایط شرکت در طرح ملی مسکن برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اعلام شد

زمزم گفت: پیرو پیگیری و توافقات اولیه وزیر فرهنگ و وزیر راه؛ طرح مسکن ملی برای کلیه« اصحاب فرهنگ، هنر ، رسانه و کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی » پیش بینی شد.

شرایط شرکت در طرح ملی مسکن برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اعلام شد

به گزارش خاورستان سید علی زمزم معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: پیرو پیگیری و توافقات اولیه وزیر فرهنگ و وزیر راه؛ طرح مسکن ملی برای کلیه« اصحاب فرهنگ، هنر ، رسانه و کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی » پیش بینی شد.

وی به شرایط شرکت در این طرح اشاره کرد و افزود: متقاضیان و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از 1384/1/1 به بعد) بوده و از تاریخ 1357/11/22 از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.

وی با بیان این که متقاضی باید متأهل و یا سرپرست خانوار باشد، خاطرنشان کرد: زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن هستند.

وی با اشاره به این که دارابودن حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا و در شهرهای جدید نیز سابقه سکونت حداقل  5 سال در شهر جدید مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاک است، اضافه کرد: نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و ...) ، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی)، امکان سپرده گذاری حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی و توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی از دیگر شروط لازم برای شرکت در طرح ملی مسکن است.

انتهای پیام/ 132


نظرات بازدیدکنندگان

د
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶

خیلی زحمت کشیدین. اینا که همون شرایط مسکن ملی برای همه است و لازم نبود خبر جدیدی بدین که شرایط برای خبرنگاران اعلام شد! اگر حمایتی از خبرنگاران دارید بیان کنید.


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب