سرویس: سوژه های مردمی کد خبر: 97083 ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰

پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه فروشندگان پنج‌شنبه‌بازار قاین از مصوبه شهرستانی

فروشندگان پوشاک فعال در پنج‌شنبه‌بازار شهر قاین از عدم‌اجازه فروش پوشاک در روزبازار گلایه دارند.

گلایه فروشندگان پنج‌شنبه‌بازار قاین از مصوبه شهرستانی

به گزارش خبرنگار خاورستان، تعدادی از فروشندگان پنج‌شنبه بازار قاین طی تماس با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان از عدم‌اجازه فروش پوشاک در این روزبازار گلایه کرده و خواستار پیگیری موضوع شدند.

یکی از فروشندگان پوشاک که در پنج‌شنبه بازار شهر قاین فعالیت داشته است در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: در پنج شنبه بازار قاین فروشندگانی که میوه و تره‌بار می‌فروشند اجازه فعالیت دارند اما پوشاک فروشان اجازه فروش ندارند.

وی افزود: ما فروشندگان پوشاک نیز مانند سایر مشاغل از کرونا متضرر شده‌ایم و در این شرایط درست نیست میوه و تره‌بار که خوراکی است و باید نسبت به رعایت بهداشت و فروش آن بسیار دقت شود اجازه فروش داشته باشد اما پوشاک اجازه فروش نداشته باشد.

این فروشنده بیان کرد: برای پیگیری موضوع به شورای شهر و فرمانداری قاین مراجعه کردیم اما برخورد مناسبی با ما نشد و در پاسخ به درخواست ما برای دلیل عدم‌فعالیت گفتند این موضوع مصوبه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا است.

وی خواستار رسیدگی به این مسئله شد.

مصوبه ستاد مقابله با بیماری کرونا شهرستان قاین

خراشادی‌زاده کارشناس سلامت محیط کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: طبق جلسه‌ای که در کمیته ستاد کرونای شهرستان قاین برگزار شده مصوب شده میوه و تره‌بار در پنجشنبه‌بازار قاین اجازه فروش داشته باشد اما پوشاک و سایر موارد اجازه فروش نداشته باشد.

وی افزود: این مصوبه در ستاد شهرستانی به تصویب رسیده و ارتباطی به استان ندارد.

کارشناس سلامت محیط کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: چنان‌چه تصمیمی برای فعالیت روزبازارهای هفتگی و عرضه اقلام در سطح استان اتخاذ شود حتما از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

خراشادی‌زاده با بیان این‌که معمولا در این‌گونه جلسات نماینده‌ای از اصناف حضور دارد، گفت: احتمال دارد به دلیل مصرف خوراکی و بیشتر مورد نیاز بودن مردم اجازه فروش به میوه و تره‌بار در پنج‌شنبه بازار قاین داده شده باشد.

انتهای پیام/127/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب