سرویس: اخبار استان کد خبر: 97093 ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند:

آبنمای موزیکال بوستان توحید به بهره‌برداری رسید

ابراهیم زاده گفت: عملیات بازسازی آبنمای بوستان توحید طی مدت کمتر از یک ماه با هزینه‌ای حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال انجام شد.

آبنمای موزیکال بوستان توحید به بهره‌برداری رسید

به گزارش خاورستان، به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند امیر ابراهیم زاده رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند اظهار کرد: امروزه که آهن و بتن جای عناصر طبیعی و درختان و سرسبزی ها را گرفته است می‌توان با روش های دیگر ، آرامش گمشده انسان را به او بازگرداند.

وی افزود: یکی از تأثیرگذارترین این موارد در ایجاد چشم انداز زیبا و دل انگیز استفاده از آب نما در نقاط مختلف شهر است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند بیان کرد: شهروندان از طراحی و ساخت آبنما در میادین و بوستان‌های سطح شهر استقبال می‌کنند، زیرا مطالعات کارشناسان نشان می‌دهد که وجود آب سبب کاهش استرس، افزایش احساس آرامش و کاهش ضربان قلب و فشار خون می‌شود.

ابراهیم زاده بیان کرد: در همین راستا عملیات بازسازی آبنمای بوستان توحید طی مدت کمتر از یک ماه با هزینه‌ای حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال توسط پیمانکار و با همکاری واحد تاسیسات سازمان سیما، منظر و فضای سبز صورت پذیرفته است.

وی اظهار کرد: آبنمای موزیکال بوستان توحید توسط شرکت نوراب اطلس خاوران، که بیش از یک دهه در زمینه‌ی طراحی و اجرای آبنماهای موزیکال و هارمونیک فعالیت می‌کند، بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند در بیان ویژگی بازسازی این آبنما گفت: سرویس کامل 8 عدد الکتروپمپ گریزازمرکز ایتالیایی و اتصالات مربوطه، سرویس کامل 10 عدد کلکتور فواره با 278 خروجی، سرویس و جانمایی جدید دو عدد اسپیکر اکتیو JBL  و خرید و نصب 80 عدد چراغ استخری 21 وات فول کالر از اقدامات انجام شده در بازسازی این آبنما می‌باشد.

ابراهیم زاده گفت: آبنمای موزیکال بوستان توحید نمایش هماهنگ آب و موسیقی است و در هنگام شب با نورپردازی فضای بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: با توجه به برخورداری آبنمای بوستان توحید از منبع ذخیره آب هنگام تخلیه، امکان استفاده از آب مخزن آن جهت آبیاری فضای سبز پارک‌ نیز وجود دارد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند گفت: این آبنما دارای تعداد 278  فواره نازل، که پرتاب آب از فواره با موزیک و رقص نور هماهنگ بوده، و زیبایی و جذابیت خاصی به بوستان داده و امیدواریم با ادامه این روند عمرانی نشاط و شادابی را در فضاهای عمومی به وجود آوریم.

ابراهیم زاده تصریح کرد: آبنمای موزیکال با بهره‌گیری از تجهیزات مدرن، ایجاد حرکت‌هایی زیبای آب را امکان پذیر می‌کند، و تکنولوژی به کار رفته در این پروژه امکان ایجاد طیف‌های نوری زیبا را فراهم می سازد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب