سرویس: اجتماعی کد خبر: 97319 ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷

در سکوت رسانه‌ای حامیان معتمدیان؛

معتمدیان استاندار خراسان رضوی شد/ اوج ثبات مدیریتی با سکانداری پنج استاندار طی هفت سال در خراسان جنوبی!

محمدصادق معتمدیان در جلسه امروز هیئت دولت، به عنوان استاندار جدید خراسان رضوی منصوب شد.

معتمدیان استاندار خراسان رضوی شد/ اوج ثبات مدیریتی با سکانداری پنج استاندار طی هفت سال در خراسان جنوبی!

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق معتمدیان که تا امروز استاندار خراسان جنوبی بود، در جلسه امروز (یکشنبه 27 مهر 1399) هیئت دولت، به عنوان استاندار جدید خراسان رضوی منصوب شد.

معتمدیان در جلسه هفتم آذرماه 1397 هیئت دولت، به عنوان استاندار خراسان جنوبی منصوب شده بود. پیش از معتمدیان، محمدمهدی مروج‌الشریعه، سید علی‌اکبر پرویزی و وجه‌الله خدمتگزار از سال 1392 تاکنون، در دولت حجت‌الاسلام حسن روحانی، استانداران خراسان جنوبی بودند. همچنین قهرمان رشید و سید صولت مرتضوی استانداران خراسان جنوبی از سال 1384 تا 1392 در دولت‌های نهم و دهم بودند. ابراهیم رضایی‌بابادی نیز اولین استاندار خراسان جنوبی در سال‌های 1383 و 84 بود.

انتصاب پنج استاندار در دولت حسن روحانی، از انتقاداتی است که همواره به عملکرد دولت وارد می‌شود. اکنون که قرار است پنجمین استاندار در فاصله کمتر از یک سال تا پایان دولت روحانی به خراسان جنوبی بیاید، آیا خواهد توانست مشکلات استان را حل و وعده‌های معتمدیان را به پایان برساند؟

در اوایل مردادماه سال‌جاری نیز بحث تغییر استاندار خراسان جنوبی و انتصاب معتمدیان به عنوان استاندار خوزستان مطرح شد که با واکنش‌هایی همراه بود. برخی از حامیان معتمدیان و دولت روحانی با حضور در استانداری، تغییر استاندار را به ضرر استان می‌دانستند و برخی دیگر از افراد معتقد بودند نیاز است معتمدیان بماند تا وعده‌هایش برای توسعه خراسان جنوبی، عملیاتی شود.

بدون این‌که این‌بار اعتراضی در خصوص رفتن معتمدیان توسط حامیانش رخ دهد، وی جایگزین علیرضا رزم‌حسینی در استانداری خراسان رضوی شد تا مردم و استاندار جدید خراسان جنوبی را با مصوبات و وعده‌هایش تنها بگذارد. رزم‌حسینی استاندار سابق خراسان رضوی نیز در ماه‌جاری در دولت دوازدهم توسط حجت‌الاسلام روحانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی و از مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد گرفت.

برای تصدی پست استانداری خراسان جنوبی، افراد مختلفی از سوی گروه‌ها به خصوص حامیان دولت اصلاح‌طلب حسن روحانی معرفی می‌شوند اما آن‌چه برای مردم خراسان جنوبی اهمیت دارد، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام به خصوص راه‌آهن، حل مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی، حل مشکلات معیشتی مردم و به سرانجام رساندن وعده‌ها و مصوبات استاندار سابق است.

انتهای پیام/4

اخبار مرتبط:

معتمدیان عزم رفتن کرد/ وعده‌ها روی هوا ماند

انتخاب پنج استاندار برای خراسان جنوبی در دولت حسن روحانی

شباهت‌های وعده‌های پرویزی و معتمدیان


نظرات بازدیدکنندگان

akb
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱

سوای خط و ربط سیاسی باید از اقای معتمدیان که یک استثنای قابل احترام در جمع استانداران دولت بی تدبیر بود تشکر کرد. با اینحال میدانیم یکسال از دولت باقیمانده است. چه خوب بود اگر با محوریت ایت الله عبادی این بار برای احترام به شعور مردم پس از هفت استاندار، یک نیروی باتجربه بومی که مورد پذیرش شهرستانهای استان و دولت فعلی قرار بگیرد بعنوان استاندار تعیین میشد. بدین ترتیب و در صورت موفقیت این نیروی بومی آنوقت در دولت بعدی امکان انتصاب نیروی بومی به یک اصل در انتصاب استاندار این استان تبدیل میشد، چرا فقط استان ما بومی انتخاب نمیشود و افراد رده چندم سایر استانها به این استان می آیند استانداران یزد و کرمان و تبریز و اصفهان و کردستان و ... رابررسی کردم همه بومی هستند گویی این قانون فقط برای استان ما اجرایی میشود که استاندار غیر بومی باشد. یکسال تحمل نیروی بومی سخت نیست شاید آینده بهتری را هم رقم بزند.


مردم
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷

پنج استاندار!!! وقتی میگن مردم برای دولت روحانی مهم نیستن، همینه دیگه


رضا
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷

خراسان جنوبی سکوی پرش این آقایان است. ایکاش بزرگان استان نیروهای بومی را دریابند و آنها را فراری ندهند


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب