سرویس: اقتصادی کد خبر: 97342 ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲

امنیت‌آفرینی با بازگشایی پایانه گمرکی مرز یزدان/ فرماندار زیرکوه: مشکلات راه‌اندازی این پایانه با دستورات رئیس دستگاه قضا سریع‌تر برطرف می‌شود

فرماندار زیرکوه با اشاره به حضور و دیدار آیت‌الله رییسی از پایانه گمرکی یزدان گفت: نقش رییس دستگاه قضا در راه‌اندازی سریع و مجدد پایانه گمرکی یزدان بی بدیل است؛ مسلماً مشکلات و یا مسائل موجود در این پایانه با مصوبات و دستورات ایشان سریع‌تر برطرف می‌شوند.

امنیت‌آفرینی با بازگشایی پایانه گمرکی مرز یزدان/ فرماندار زیرکوه: مشکلات راه‌اندازی این پایانه با دستورات رئیس دستگاه قضا سریع‌تر برطرف می‌شود

به گزارش خاورستان، محمدحسین عربشاهی در گفت‌وگو با دانا، با اشاره به ضرورت بازگشایی پایانه گمرکی یزدان در نقطه مرزی شهرستان زیرکوه اظهار داشت: پایانه گمرکی یزدان از قدیم الایام مشغول به فعالیت بوده لذا از زیرساخت‌های مناسب و مطلوبی برای صادرات و واردات کالا و همچنین عبور و مرور مسافران برخوردار است.

وی گفت: از دیگر مزیت‌های بازگشایی مجدد پایانه گمرکی یزدان می‌توان به ایجاد اشتغال پایدار برای مردم شهرستان زیرکوه و قائنات اشاره کرد.  

فرماندار شهرستان زیرکوه خاطر نشان کرد: بازگشایی پایانه گمرکی یزدان در نقطه صفر مرزی با افغانستان، موجب امنیت بیشتر در این منطقه می‌شود و همچنین تعامل و ارتباط ما با کشور دوست و همسایه افغانستان  را بیشتر از گذشته می‌کند.  

عربشاهی با اشاره به جایگاه منحصر به فرد پایانه گمرکی مرزی یزدان به لحاظ جغرافیایی گفت: این پایانه مجاور با استان‌های فراه و هرات افغانستان است لذا با این دو استان افغانسان می‌توانیم مراودات اقتصادی و تجاری بیشتری برقرار کنیم.  

وی با اشاره به مزیت‌های اقتصادی بازگشایی این پایانه گمرکی مرزی تصریح کرد: در صورت راه اندازی مجدد پایانه گمرکی یزدان، از فشار کاری و حجم مبادلات محور‌های مرزی دوقارون و ماهی رود کاسته می‌شود و در عین حال می‌توانیم از افغانستان محصولات کشاورزی وارد کرده و خودرو‌های صنعتی و سواری خود رابه این کشور صادر کنیم.

فرماندار زیرکوه با اشاره به حضور و دیدار  آیت الله رییسی، رییس قوه قضاییه از پایانه گمرکی یزدان گفت: نقش رییس دستگاه قضا در راه‌اندازی سریع و مجدد پایانه گمرکی یزدان بی‌بدیل است؛ مسلما مشکلات و یا مسائل موجود در این پایانه با مصوبات و دستورات ایشان سریع‌تر برطرف می‌شوند.  

عربشاهی درپایان تصریح کرد: بازدید آیت الله رییسی از پایانه گمرکی یزدان پتانسیل خوبی بود که حتما کمک زیادی به راه‌اندازی مجدد این مجموعه خواهد کرد و برکات فراوانی دربر خواهد داشت.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب