سرویس: اجتماعی کد خبر: 97796 ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴

در گفت‌وگوی خاورستان با یک کارآفرین مطرح شد؛

از تحصیل در دانشکده سپیده کاشانی تا مدیر نمونه یونسکو/ فارغ‌التحصیلان رشته‌های هنر منتظر استخدام دولت نباشند

تک خارانی گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای باید خودشان آستین همت را بالا زده و به فکر ایجاد شغل برای خود و دیگران باشند فارغ التحصیلان رشته‌های هنری نباید منتظر شغل‌های دولتی و استخدام باشند چراکه هنر را فراگرفته و فقط نیاز به عزم و اراده برای ایجاد کسب و کار دارند.

از تحصیل در دانشکده سپیده کاشانی تا مدیر نمونه یونسکو/ فارغ‌التحصیلان رشته‌های هنر منتظر استخدام دولت نباشند

عصمت تک‌خارانی کارآفرین نمونه استان خراسان‌جنوبی و مدرس دانشکده سپیده کاشانی بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در سال ۱۳۸۸ در رشته طراحی دوخت مقطع کاردانی از دانشکده سپیده کاشانی بیرجند فارغ‌التحصیل شدم.

وی افزود: پس از فارغ‌التحصیلی آموزشگاه آزاد طراحی دوخت با نام ترنم مهر را راه‌اندازی و در سال ۸۹ شرکت تعاونی آموزشی تاسیس کردم.

این کار آفرین نمونه که فارغ التحصیل دانشگاه فنی و حرفه‌ای است، بیان کرد: پس از راه‌اندازی شرکت تعاونی درسم را در کنار کار در مقطع کارشناسی و پس از آن کارشناسی ارشد ادامه دادم.

تک‌خارانی عنوان کرد: از سال ۱۳۹۵ در دانشکده سپیده کاشانی بیرجند در رشته طراحی دوخت تدریس می‌کنم و در آموزشگاه نیز فعالیت دارم.

وی در خصوص موفقیت و مدارکی که کسب کرده، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۶ مدیر نمونه از یونسکو شدم، مدرک دکترای افتخاری هنر از کانادا و اروپا را دارم و در سال ۹۸ نیز موفق به کسب مدرک تخصصی طراحی دوخت از دانشگاه k&kترکیه، سویس و دانمارک شدم.

کارآفرینی برای 7 نفر

مدیر آموزشگاه خیاطی ترنم‌مهر با بیان این‌که تاکنون برای ۷ نفر کارآفرینی کردم، گفت: رشته طراحی دوخت یک رشته هنری است و باید فارغ التحصیلان در این‌گونه رشته‌ها برای خود و دیگران کار آفرینی کنند؛ با توجه به این‌که نمی‌توان منتظر استخدام و مشاغل دولتی بود من نیز پس از فارغ التحصیلی از اولین مقطع تحصیلی به فکر راه‌اندازی آموزشگاه طراحی دوخت افتادم و خوشبختانه در کنار آن توانستم درسم را ادامه داده و بحث آموزش در کنار درس و راه‌اندازی شرکت تعاونی را نیز دنبال کنم و به مرحله اجرا برسانم.

تک‌خارانی با بیان این‌که مدل کسب و کارم آموزشی است، افزود: با توجه به این‌که آموزشگاه طراحی دوخت راه‌اندازی کردم بیشتر کارم در حوزه آموزش است و بسیار کم کار دوخت انجام می‌دهم.

وی ادامه داد: در راستای آموزش طراحی دوخت سال گذشته برای بانوان روستای سرچاه تازیان دوره آموزشی طراحی دوخت را به صورت رایگان برگزار کردم.

برپایی نمایشگاه از تولیدات هنر آموزان در روستای سرچاه تازیان

مدرس دانشکده سپیده کاشانی بیرجند که خود دانشجوی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوده و اکنون در همین دانشگاه تدریس می‌کند در خصوص تحصیل در این دانشگاه، عنوان کرد: با توجه به این‌که هر دانشگاهی چارت آموزشی خود را دارد، تحصیل در دانشگاه و در هر رشته‌ای نیاز به تلاش دانشجو دارد.

تک خارانی ادامه داد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای به دلیل این‌که بحث حرفه آموزی را دنبال می‌کند کارگاه‌های متعددی برای هر رشته دارد و دانشجو به صورت عملی کار را انجام می‌دهد در صورتی که در دانشگاه‌های دیگر شاید کارگاه‌ها مانند کارگاه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای نباشد لذا تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای بیش از آنکه تئوری باشد عملی است.

وی در خصوص تعداد افرادی که سالانه از آموزش طراحی دوخت در آموزشگاه بهره‌مند می‌شوند، خاطرنشان کرد: به طور میانگین هر سال، ۱۰۰ هنرآموز با حضور در دوره‌های آموزشی طراحی دوخت مهارت طراحی دوخت را می‌آموزند.

این کار آفرین نمونه عنوان کرد: در حال حاضر به دلیل بیماری کرونا دوره‌های آموزشی آموزشگاه و کلاس‌های دانشگاه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

تک خارانی خطاب به سایر فارغ التحصیلان دانشگاه فنی که تاکنون موفق به ایجاد کسب و کار نشدند، توصیه کرد: به نظر من فارغ التحصیلان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای باید خودشان آستین همت را بالا زده و به فکر ایجاد شغل برای خود و دیگران باشند؛ فارغ التحصیلان رشته‌های هنری نباید منتظر شغل‌های دولتی و استخدام باشند چراکه هنر را فراگرفته و فقط نیاز به عزم و اراده برای ایجاد کسب و کار دارند.

وی با بیان این‌که هم اکنون از کارم رضایت دارم، گفت: برای راه‌اندازی آموزشگاه تسهیلاتی دریافت نکرده و در سال 1387 با 15 میلیون تومان سرمایه اولیه کارم را آغاز کردم.

انتهای پیام/127


نظرات بازدیدکنندگان

دادار
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷

سلام عزیزم تبریک از موفقیت و پیشرفت شما بسیار خرسندم انشالله روز به روز شاهد سربلندی بیشترتان باشیم


sarina
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹

من کارشناس حسابداری م و از هنرجویان اموزشگاه خانم تک خارانی هستن .ایشون فوق العاده با ذوق هنری خاصی تدریس میکنن ک من نوعی ک فراری بودم از خیاطی تابستون رو در اموزشگاه خانم تک خارانی حتما باید برم دوره های جدید و اموزش بگیرم . فوق العاده دوختهای متفاوت و هنرهای سنتی زیبایی ازایشون یاد گرفتم و باقی کاراشونم دنبال خواهم کرد انشالله


شامخی
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸

واقعا فکر نمیکردم بتونم بصورت مجازی چیزی یاد بگیرم اما باید اعترف کنم که تنها درسم که تو یاد گیریش مشکل ندارم دوخت هستش خانم تک خارانی بشدت عالی درس میدن


ماجده موسوی بصیر
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸

خیلی باصبرو حوصله و با اشتراک گذاشتن ریزترین جزییات ونکات درس میدن .قدر دان زحماتتون هستیم


Fateme ghiasi
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸

استاد عالی هستید 👌ممنون واسه ی تدریس خوبتون، انشالله موفق و پیروز باشید و آرزوی سلامتی براتون دارم💞💞


اسماعیل زاده
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸

استاد عالی هستن. از اینکه با استاد آشنا شدم خیلی خوشحالم تدریسشون عالی حتی با وجود اینکه مجازی و سختی‌های زیاد داره ولی اصلا کوتاهی نمیکنن از ایشون خیلی ممنونم


مینا زاهدی
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸

باعث افتخار ماست که از محضر این چنین استاد جوان و پرتلاشی بهره مند می شویم 🙏🏻🙏🏻


تک خارانی
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸

ممنون از همه دوستانی که با پیام های زیباشون باعث دلگرمی بنده هستن از راه دور دست بوس تک تک شما عزیزان هستم اراتمندتان تک خارانی


اسماعیل زاده
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸

استاد عالی هستن. از اینکه با استاد آشنا شدم خیلی خوشحالم تدریسشون عالی حتی با اینکه مجازی و سختی‌های زیاد داره ولی اصلا کوتاهی نمیکنن از ایشون خیلی ممنونم


الهه
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸

کارات مثل خودت عالین عزیزم .. همیشه بدرخشی


مریم سرحدی
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷

خانم تکخارانی خوشحالم که دوباره در کنار شما مشغول هستم،امید وارم همیشه در تمامی لحظات زندگی همین گونه موفق و پیروز باشید


عباسی
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷

استاد عالی هستن با اینکه اموزش مجازیه و کار برای تدریس دروس عملی سخت،اما خیلی خوب و قابل فهم تدریس میکنن...


اعظم خاکشور
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷

سلام به به خانم تک خارانی تبریکات فراوان، ان شاالله که همیشه موفق و پیروز باشی همچنین پر تلاش و با همت، خوشحالم که میبینم اینقد فعالی


زهرا لاری گل
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶

احسنت به عزم و اراده و تلاشتان موفق و سربلند باشید.


فاطمه
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶

استادعالی هستن .ویک کارآفرین نمونه


رقیه طالبی
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶

خداقوت سرکار خانم تکخارانی ممنون بابت زحمتاتی که برای دختران روستایی کشیدین


شقایق قلاسی مود
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵

بنده با اینکه مهندس ارشد آی تی هستم اما با توجه علاقه زیاد به هنر در دوره نازک دوزی آموزشگاه استاد تک خارانی شرکت کردم عالی بودن👌


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب