سرویس: اجتماعی کد خبر: 98363 ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲

صافکار بیرجندی مطرح کرد

انتقال صنوف آلاینده؛ مفید برای شهروندان و اصناف/ وعده‌های مسئولان محقق نشد

مختاری با بیان این‌که طرح انتقال صنوف آلاینده به نفع شهروندان و کسبه است گفت: این طرح نیازمند همکاری همه ادارات از جمله استانداری، فرمانداری، شهرداری، بنیاد مسکن، اتحادیه صنوف و خود اصناف است، اما متاسفانه نه‌تنها همکاری صورت نمی‌گیرد، بلکه شاهد سنگ‌اندازی مسئولان هم هستیم و تاکنون چیزی جز دردسر از این طرح، عاید اصناف نشده است.

انتقال صنوف آلاینده؛ مفید برای شهروندان و اصناف/ وعده‌های مسئولان محقق نشد

حسن مختاری یکی از صافکاران خودرو بیرجندی است که برای دریافت زمین در طرح انتقال صنوف به خارج از شهر ثبت نام کرده است. وی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: طرح انتقال صنوف به خارج از شهر، طرح خوبی است که هم به نفع کسبه و هم به نفع شهروندان است چراکه هم سر و صدای این صنوف از سر مردم کم می‌شود و هم چهره شهر نمای زیباتری خواهد داشت.

وی افزود: در سال 1393 بنده در این طرح ثبت‌نام کردم که در آن زمان قرار بود تا صنوف مزاحم ظرف یکی دو سال از سطح شهر جمع شود و به شهرک جدیدی انتقال یابد.

زمین‌هایی که قرار بود سال 1395 تحویل شود

این صافکار خودرو با اشاره به پرداخت مبلغ 9 میلیون تومان طی چندین مرتبه واریزی، گفت: در حالی که باید صنوف مزاحم تا سال 1395 منتقل می‌شد، اما متاسفانه اکنون که به سال 1400 رسیده‌ایم، هنوز این موضوع محقق نشده و هیچ نتیجه مطلوبی حاصل نشده است.

مختاری بیان کرد: در سال 1397 از صنوف خواسته شد تا برای انتخاب قطعه زمین مورد نظرشان مراجعه کنند تا مراحل اداری و صدور جواز برای آن انجام شود. در این خصوص مراجعه کردم و قطعه را انتخاب کردم، اما متاسفانه پس از این موضوع گفته شد که قطعه زمین در محدوده اراضی شهرداری است و باید برای این قطعات مزایده برگزاری شود.

وی ادامه داد: در پایان سال 1397 هم مزایده برگزار شد و بنده هم شرکت کردم، در این خصوص 5 درصد از پول را به حساب شهرداری واریز کردم و 5 درصد دیگر هم در بانک بلوکه شد، اما متاسفانه باز هم پس از مدت 6 ماه اعلام شده که مزایده باطل است.

یقه دولت را بگیرید/ وعده‌هایی که هنوز محقق نشده

این صافکار خودرو اظهار کرد: زمینی که قرار بود در سال 1395 تحویل شود، اما هنوز پس از 7 سال هیچ خبری از آن نیست، در حالی که هزینه‌های ساخت‌وساز اکنون با 7 سال قبل اصلا قابل مقایسه نیست.

مختاری گفت: در این خصوص چندین بار به شهرداری هم مراجعه کردم، اما جوابی که گرفتم این بوده است که طلبی از شهرداری ندارید و شهرداری کاره‌ای نیست، بروید یقه دولت را بگیرید.

وی بیان کرد: طرح انتقال صنوف مزاحم به خارج از شهر، طرحی است که نیازمند هماهنگی و همکاری همه ادارات از جمله استانداری، فرمانداری، شهرداری، بنیاد مسکن، اتحادیه صنوف و خود اصناف است، اما متاسفانه نه‌تنها همکاری صورت نمی‌گیرد، بلکه شاهد سنگ‌اندازی مسئولان هم هستیم و تاکنون چیزی جز دردسر از این طرح، عاید اصناف نشده است.

این صافکار خودرو افزود: در ابتدای امسال هم تجمعی در مقابل شهرداری انجام شد که مسئولان اعلام کردند همان مزایده برگزار شده در سال 1397 قابل قبول است، اما متاسفانه اکنون که به پایان سال نزدیک می‌شویم، هنوز هم خبری از حل مشکل این قطعات وجود ندارد.

اصناف خسته از انتظار

مختاری ادامه داد: در این خصوص شهرداری به صاحبان صنوف اعلام کرده که بیایند پول واریزی خود را دریافت کنند، اما از طرف دیگر اتحادیه صنوف تاکید می‌کند که از دریافت پول خودداری شود.

وی گفت: البته صنوف دنبال دریافت زمین و ساماندهی هستند و از طرف دیگر پولی را که طی سال‌های قبل به سختی جور کرده‌اند، اکنون هیچ ارزشی ندارد.

مختاری اظهار کرد: صاحبان اصناف با کار بازو و به سختی هزینه‌های زندگی خود را تأمین می‌کنند و اکنون هم انتظارکشیدن از سال 1393 تا 1400 آن‌ها را خسته کرده کرده است. انتظار است تا مسئولان با هماهنگی با یکدیگر، هر چه زودتر مشکلات مربوط به انتقال صنوف مزاحم را حل کنند.

انتهای پیام/7/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب