سرویس: اجتماعی کد خبر: 98368 ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲

کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی مطرح کرد

تلاش دشمن برای بی‌اعتمادسازی مردم نسبت به نظام با استفاده از رسانه

یوسفی گفت: دشمن با سوارشدن بر رسانه دنباله ساختن چهره‌ای دیکتاتور معابانه و ضد اجتماعی از سردار بزرگ اسلام است تا بتواند هدف خود را مبنی بر بی‌اعتمادسازی مردم به نیروهای انقلابی و سیستم نظامی کشور به سرانجام برساند.

تلاش دشمن برای بی‌اعتمادسازی مردم نسبت به نظام با استفاده از رسانه

قائد یوسفی کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: رسانه ابزار بسیار قدرت‌مندی است، در طول تاریخ هر جا که دشمن با رسانه وارد و بر ذهن مردم سوار شد توانست لشکریان خدا را به عقب براند همانطور که عمروعاص با کار رسانه‌ای و با به نیزه کردن قران توانست خیمه‌ی مولا علی(ع) را تضعیف کند.

وی افزود: دشمن با سوارشدن بر رسانه دنباله ساختن چهره‌ای دیکتاتور معابانه و ضد اجتماعی از سردار بزرگ اسلام است تا بتواند هدف خود را مبنی بر بی‌اعتمادسازی مردم به نیروهای انقلابی و سیستم نظامی کشور به سرانجام برساند.

کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: این بی‌اعتمادی منجر به خالی کردن خیمه‌ی علی می‌شود که به اعتقاد حقیر از بزرگترین اهداف سیستم رسانه‌ای دشمن است و نقش اصلی این سناریو بر عهده‌ی شبکه‌های مجازی است.

یوسفی افزود: طبیعتا برای خنثی‌سازی کار رسانه‌ای دشمن ما نیز باید با کار رسانه‌ای آشنا باشیم و قدرت تحلیل و بررسی و ساخت محتوا را به صورت صحیح آموزش ببینیم. بی‌تردید نگارش کتب خاطرات و بیان ویژگی‌های سردار سلیمانی در پلتفرم‌های خارجی و داخلی و شبکه‌های مجازی یک گام مفید برای رسیدن به هدف شناخت صحیح شهدا و درک مفاهیم انقلاب خواهد بود.

وی اظهار کرد: بلاشک دشمن فقط از یک جهت حمله نخواهد کرد، پس باید آمادگی ضربه‌های متعدد از چندین جهت را داشته باشیم، پیوند نزدیک دینی و اعتقادی و همسایه بودن دور و نزدیک این کشورها باعث حساسیت دشمن نسبت به ارتباط عمیق دینی و فکری بین ما خواهد شد، بنابراین قاعدتا باید در روابط بین‌المللی دیپلماسی و نظامی خود بالاخص حضور رسانه‌ای مثبت و ایجاد فضاسازی‌های مفید و موثر تمرکز بیشتری کنیم تا بتوانیم با حمله‌های دشمن درباره اختلاف‌افکنی‌های مذهبی و قومی مقابله کنیم.

کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: مردم عراق و سوریه به دلیل اتفاق‌های نظامی مختلف و کمک نظامی ایران به آن‌ها نوعی احساس دین برگردن خود می‌بینند و این اتفاق در ساده‌ترین نوع تحلیل، می‌تواند تنها به شرطی موثر باشد که پیوندهای مذهبی و قومی، ارتباط‌های اقتصادی و اجماع دیپلماسی واحد در این کشورها با کمک رسانه‌های داخلی و خارجی محکم شود، هر کشوری برای برطرف‌کردن مشکلات خود، نیازمند خودسازی است و این نیاز زمانی ارضا می‌شود که بت‌های وابستگی و غرب‌پرستی بشکند.

یوسفی افزود: رسانه‌های خارجی و بیگانه اهداف دقیق و مشخصی را دنبال می‌کنند از جمله دخالت ایران در منطقه، حضور نظامی ایران برای اهداف ضدحقوق بشری، وابسته‌کردن کشورها به خود و کنترل کردن حکومت آن‌هاست، این ادعاها هیچ‌گاه حقیقت نداشته و با منش دینی و ملیتی ما منافات دارد.

وی اظهار کرد: وظیفه جبهه انقلابی، توضیح واضح دلایل منطقی دینی است به عبارتی باید از طریق رسانه مردم اگاه شوند که حضور ما در منطقه ابتدا برای ستاندن حق مظلوم از ظالم و در ادامه برای حفظ منافع ملی کشور است فلذا رساندن این پیام تنها از طریق رسانه‌های داخلی امکان‌پذیر است.

کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: عشق قلبی به سردار دل‌ها به دلیل وجود خلوص نیت و عشق آن مرد الهی به خداست چراکه وعده خدا به مومنان حقیقی نفوذ در دل‌هاست. خداشناسی، ذکاوت، صداقت، شجاعت و ایمان شهید سلیمانی از مهم‌ترین شاخصه‌های یک سرباز مطیع در راه ولایت است که مزد آن هم با شهادت کامل گردید.

یوسفی افزود: تشییع پیکر این شهید بزرگوار نشان از علاقه مردم به حافظ امنیت آن‌ها و شخصیت والای شهید و سربازی و جانبازی در راه ولایت را دارد و پیامی قاطع‌تر از این‌که ما حامی این تفکر انقلابی و افراد مدافع حرم و حریم اهل بیت(ع) و کشور هستیم نداشت.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب