سرویس: سیاسی کد خبر: 98426 ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶

امام جمعه بیرجند مطرح کرد؛

اهمیت آغاز غنی‌سازی 20 درصد بعد از تجربه تلخ و آموزنده برجام/ دشمن دچار مرگ تدریجی شده

آیت الله عبادی گفت: افرادی که دشمن را بزک و او را پررو کردند، مستحضرند که دشمن امروز دچار مرگ تدریجی شده و به او تنفس مصنوعی می دهند.

اهمیت آغاز غنی‌سازی 20 درصد بعد از تجربه تلخ و آموزنده برجام/ دشمن دچار مرگ تدریجی شده

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در خطبه های این هفته نمازجمعه بیرجند گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی هفته گذشته به موقع و حکیمانه فرمودند "برجام برای ما مسئله نیست بلکه باید تحریم ها برداشته شود" و مجلس شورای اسلامی نیز مصوبه خوبی داشت و دولت را موظف کرد.

وی افزود: با وجود اینکه افرادی سازش کردند و در برابر دشمن کوتاه آمدند اما بعد از تجربه تلخ و آموزنده برجام، غنی سازی 20 درصد شروع شد.

امام جمعه بیرجند گفت: افرادی که دشمن را بزک کردند و با دشمن نرمش نشان دادند و او را پررو کردند، مستحضرند که دشمن امروز دچار مرگ تدریجی شده و به او تنفس مصنوعی می دهند.

آیت الله عبادی تصریح کرد: مانورهای نظامی و توقیف کشتی کره جنوبی به موقع انجام شد و خط و نشان خوبی بود.

وی اظهار کرد: امروز بشر مظلوم است و نظام مقدس جمهوری اسلامی است دفاع از کیان انسان و اسلام را انجام می دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که لازم است دستورهای بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا رعایت شود گفت: امیدواریم همانطور که ویروس کرونا را پشت سر می گذاریم، ویروس های بدتر از کرونا یعنی استکبار را پشت سر بگذاریم و برای گام دوم انقلاب در شرایط کشور، منطقه و بین المللی تغییراتی انجام و زمینه برای ظهور امام زمان(عج) حاصل شود و مظلومان از شرّ غول های بیابانی نجات پیدا کنند.

آیت الله عبادی اظهار کرد: دین خدا مظهر حکمت خداست یعنی خداوند چیزی را بیهوده نیافریده و تمام امور فلسفه حکیمانه ای دارد و بالاتر از همه، انسان به عنوان اشرف مخلوقات برای سیر الی الله آفریده شده است و این مسیر، مانع از بهره گیری از مادیات نیست چراکه خداوند اسباب رسیدن به خدا را از مادیات قرار داده است یعنی کمالات را از امور مادی کسب می کنید.

وی افزود: زندگی اگر از اندیشه الهی ساخته شده باشد، تمام زندگی انسان عبادت است.

امام جمعه بیرجند گفت: در بینش الهی، تمام امور با نظم در جای خودش قرار دارد و وسیله رسیدن به کمال است.

آیت الله عبادی افزود: افرادی که راه انبیا را رفتند و کمالات را به دست آوردند، کم نیستند.

به گزارش خاورستان، نمازجمعه شهر بیرجند از اسفندماه 1398 به علت شیوع بیماری کرونا تعطیل شده بود که امروز بعد از 10 ماه و اولین بار در سال 1399 برگزار شد.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب