سرویس: اجتماعی کد خبر: 99061 ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

نهاد امور تربیتی؛ نهال که به پشتوانه اندیشه‌های رفیع اما خمینی(ره) کاشته شد

واقعی گفت: نهاد امور تربیتی، نهالی است که به پشتوانه اندیشه‌های رفیع و انسان‌ساز امام خمینی(ره)، توسط شهیدان رجایی و باهنر در گستره آموزش‌وپرورش کشور کاشته شد.

نهاد امور تربیتی؛ نهال که به پشتوانه اندیشه‌های رفیع اما خمینی(ره) کاشته شد

به گزارش خاورستان، محمدعلی واقعی امشب در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: امروز  برکات معنوی این نهاد مقدس، بوستان‌های عشق و ایثار را شور و شعور بخشیده است.

وی اضافه کرد: هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی، فرصت مناسبی است تا آموزش‌وپرورش بتواند ضمن ایجاد فضای گفت‌وگو، تبادل‌نظر و نقد سازنده، راهکارهای بهبود و ارتقای کیفیت فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی را موردبررسی قرار داده و گفتمان سند تحول بنیادین را که رویکرد اصلی آن تربیتی و فرهنگی به‌ویژه تربیت انسان شایسته بر اساس آموزه‌های قرآن و دستیابی دانش‌آموزان به مراتبی از حیات طیبه است، برنامه محوری خود قرار دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اضافه کرد: رسیدن به جایگاه رفیع تعلیم و تربیت اسلامی به‌عنوان یکی از برنامه‌های اصلی زیر نظام تربیت‌معلم و تأمین منابع انسانی که اصلی‌ترین زیر نظام در تحول آموزش‌وپرورش است، موردتوجه جدی خادمین نظام تعلیم و تربیت در بهارستان علم و ادب قرارگرفته است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، ادامه داد: معاونت پرورشی و فرهنگی استان بر آن است تااز طریق هم‌افزایی و کاربست خلاقیت ونوآوری،مفاهیم تربیت اسلامی مبتنی بر سند تحول را به زیور فضایل اخلاقی، قانون‌گرایی، مسئولیت‌پذیری، عدالت‌گستری، و نهادینه کردن بیش‌ازپیش فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و قرآنی بیاراید و جان متربیان و آینده‌سازان تمدن نوین اسلامی‌مان را سیراب سازد.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب