سرویس: اقتصادی کد خبر: 99162 ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی:

64 میلیارد ریال اعتبار به کسب و کارهای فاوا در خراسان‌جنوبی تعلق گرفت

بهی گفت: تاکنون 64 میلیارد ریال اعتبار به کسب و کارهای فاوا در خراسان‌جنوبی در حوزه‌های مختلف تعلق گرفته است.

64 میلیارد ریال اعتبار به کسب و کارهای فاوا در خراسان‌جنوبی تعلق گرفت

به گزارش خبرنگار خاورستان، مصطفی بهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران از حمایت تسهیلاتی و فنی اعتباری کسب و کارهای نوپای حوزه فناوری اطلاعات، توسط این اداره کل خبر داد.

وی با اشاره به حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت‌های حوزه فاوا، افزود: این اداره کل با ارائه مشاوره و معرفی تسهیلات مالی در قالب تسهیلات وجوه اداره شده و حمایت‌های فنی اعتباری رایگان در قالب تسهیلات طرح بوم واره، از افراد، تیم‌های نوپا و شرکت‌های فعال حوزه فناوری اطلاعات استان، برای ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات حمایت می‌کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی بیان کرد: در همین راستا تاکنون در کارگروه تسهیلات وجوه اداره شده، با پرداخت تسهیلات 6 طرح اشتغال‌زایی با اعتباری بیش از 8 میلیارد ریال موافقت شده است.

بهی با معرفی طرح بوم واره به عنوان طرحی کم هزینه و ساده برای حمایت از توسعه کسب و کارها، عنوان کرد: در این طرح شرکت‌های نوپا و نوآور از خدمات حمایتی با اعتباری بیش از 500 میلیون ریال بهره‌مند می‌شوند. این خدمات شامل خدمات میزبانی، پردازش و ذخیره ‌سازی، نرم‌افزارهای حسابداری و اداری، درگاه پرداخت اینترنتی، تبلیغاتی، حقوقی و انواع خدماتی که یک شرکت نوپا برای طی مسیر نیاز دارد، می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی اظهار کرد: شرکت‌های نوپا می‌توانند برای بهره‌مندی از این طرح به درگاه اینترنتی ایران نوآفرین به آدرس irannoafarin.ir مراجعه کنند.

وی ضمن اشاره به طرح ایجاد و توسعه اشتغال روستایی و عشایری گفت: از محل منابع این طرح، تاکنون با اجرای 38 طرح و پرداخت بیش از 20 میلیارد ريال تسهیلات اشتغال‌زايی به طرح‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات موافقت شده است.

بهی افزود: همچنین تاکنون 24 طرح توسعه باجه‌های پست بانک روستایی با اعتباری بیش از 36 میلیارد ریال تصویب و  به بانک عامل معرفی شده‌اند.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب