سرویس: اجتماعی کد خبر: 99166 ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خبر داد؛

آغاز جشن نیکوکاری از امروز در سراسر خراسان جنوبی / کمیته امداد استان رتبه اول کشور در تخصیص بودجه سال جاری داشته است

سلم‌آبادی از آغاز جشن نیکوکاری از امروز خبر داد و گفت: جشن نیکوکاری امروز در مدارس (به صورت مجازی)، ۱۴ اسفند در معابر و میادین شهری و ۱۵ اسفند در پایگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود.

آغاز جشن نیکوکاری از امروز در سراسر خراسان جنوبی /  کمیته امداد استان رتبه اول کشور در تخصیص بودجه سال جاری داشته است

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم‌آبادی مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی که مناسبت هفته احسان و نیکوکاری در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، اظهار کرد: یک‌هزار و ۷۸۸ پایگاه به صورت مجازی در مدارس، ۳۶۷ پایگاه در میادین و معابر و ۲۶ پایگاه مصلی نماز جمعه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی پیش‌بینی شده است.

وی  با اشاره به نواختن زنگ نیکوکاری ۱۳ اسفند در مدارس گفت: شعار جشن نیکوکاری امسال عیدی برای همه انتخاب شده است.

سلم‌آبادی با بیان اینکه پایگاه‌های کمیته امداد نیز فردا فعالیت خود را آغاز می‌کنند تصریح کرد: 367 پایگاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فردا آماده هستند تا کمک‌های مردم را جمع‌آوری کنند که از این تعداد 100 پایگاه مربوط به کمیته امداد، 85 پایگاه مربوط به مراکز نیکوکاری، 110 پایگاه در مساجد، 20 پایگاه در مصلی ها و 46 پایگاه بسیج است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی افزود: در روز جمعه نیز در کنار مصلی های نمازجمعه پایگاه‌های امداد فعال می‌شود که کمک‌های مردم را جمع‌آوری می‌کنند و در این کار 521 نفر همکاری دارند که 237 نفر از همکاران، 123 نفر نیروهای افتخاری و 143 نفر از بسیجیان هستند.

سلم‌آبادی با بیان اینکه در سال گذشته در جشن نیکوکاری 5 میلیارد و 627 میلیون تومان جمع‌آوری شد افزود: از این میزان یک میلیارد و 214 میلیون تومان کمک نقدی و مابقی کمک غیرنقدی بوده است.

وی به روش‌های غیر حضوری پرداخت و کمک در جشن نیکوکاری اشاره و بیان کرد: افراد می‌توانند با استفاده از شماره‌گیری ستاره 8877 مربع با کمک تلفن همراه یا شماره گویای 0968877 با کمک تلفن ثابت و همراه در جشن ملی نیکوکاری مشارکت کنند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی ادامه داد: شماره حساب 011676518005 نزد بانک ملی دادگستری و شماره حساب 8803204400 نزد صندوق امداد ولایت نیز آماده جمع‌آوری کمک‌های مردم در این جشن ملی است.

سلم‌آبادی به میزان صدقات جمع‌آوری شده نیز در سال جاری اشاره و تصریح کرد: در 11 ماه امسال بالغ بر 4 میلیارد و 899 میلیون تومان صدقه در استان جمع‌آوری شده است.

جمع آوری 5 میلیارد و 768 میلیون تومان زکات استان 

وی از جمع آوری 5 میلیارد و 768 میلیون تومان زکات نیز در استان خبر داد و یادآور شد: در 11 ماهه امسال  3 هزار و 400 طرح اشتغال اجرا شده که باعث ایجاد 4 هزار و 360 فرصت شغلی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره فعالیت های حوزه فرهنگی اظهار کرد: در سال جاری ۱۶ هزار بسته تحصیلی نیز بین دانش آموزان نیازمند و تحت حمایت توزیع شده و امسال ۴۱۳ تبلت با کمک خیرین و کمیته امداد توزیع شده و ۸۰ تبلت نیز توسط خیرین به صورت مستقیم خریداری و در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گرفته است.

سلم‌آبادی با بیان اینکه سه هزار و ۱۳۷ کمک ویژه درمان نیز طی ۱۱ ماهه به بیماران پرداخت شده است، افزود: به صورت ماهیانه کمک تغذیه برای ۴ هزار و ۲۳۲ کودک زیر ۵ سال پرداخت کرده‌ایم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در ادامه از توزیع هزار بسته غذایی به مناسبت آغاز هفته نیکوکاری در استان خبر داد 

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه صندوق امدادد ولایت کمیته امداد استان گفت:از ابتدای سال جاری 11 هزار 863 فقره وام قرض الحسنه با اعتباری بالغ بر 112 میلیارد تومان در زمینه های اشتغال،مسکن فرهنگی و حمایتی  به مددجویان تحت پرداخت شده است.

اجرایی سه هزار 400 طرح اشتغالزایی در استان

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه شیرین‌ترین کار امداد ایجاد اشتغال است، افزود: امسال ۱۳۲ میلیارد تومان منابع اشتغال داشته‌ایم.

وی ادامه داد: از محل این منابع تا کنون سه هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجرایی شده است که بیش از ۴ هزار و ۳۶۰ فرصت شغلی ایجاد شده است.

سلم آبادی با بیان اینکه برای ۴۴۰ نفر از مددجویان نیز از طریق کاریابی‌ها ایجاد اشتغال شده است، تصریح کرد: تعهد اشتغال کمیته امداد در سال جاری ۴ هزار و ۷۳۲ نفر بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با تقدیر از همراهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به نیازمندان عنوان کرد: تسهیلات اشتغال بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان بسته به طرح‌ها پرداخت شده است.

وی  با بیان اینکه کمیته امداد خراسان جنوبی رتبه اول کشور در تخصیص بودجه را طی سال جاری داشته است، عنوان کرد: ۴۸۳ درصد تخصیص بودجه‌ای را برای کمک به نیازمندان داشته‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در ادامه با بیان اینکه ریالی از کمک‌های مردمی به سمت هزینه‌های جاری امداد از جمله پروژه‌های عمرانی، تجهیزات و حقوق کارمندان و … نمی‌رود، گفت: اعتبارات جاری از سوی خزانه جذب می‌شود و امکان هزینه کرد آن را در سایر امور از جمله سوق دادن برای کمک به نیازمندان را هم نداریم.

انتهای پیام/3

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب