سرویس: سوژه های مردمی کد خبر: 99272 ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴

پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه اهالی روستاهای مرکزی درمیان از عدم‌آسفالت 10 کیلومتر جاده روستایی

اهالی برخی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان درمیان از عدم‌آسفالت 10 کیلومتر راه روستایی علی‌رغم وعده مسئولان برای آسفالت تا پایان سال گلایه‌مند هستند.

گلایه اهالی روستاهای مرکزی درمیان از عدم‌آسفالت 10 کیلومتر جاده روستایی

به گزارش خبرنگار خاورستان، اهالی روستاهای دونخی، کلاته‌نظر و قیک از توابع بخش مرکزی شهرستان درمیان از عدم آسفالت جاده روستایی که حدود 10 کیلومتر است گلایه داشته و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

یکی از اهالی روستای دونخی در این خصوص در گفت‌و‌گو با خاورستان، اظهار کرد: جاده روستاهای دونخی، کلاته نظر، قیک و سایر روستاهای اطراف حدود یکسالی می‌شود که برای آسفالت، زیرسازی شده است.

وی افزود: مسئولان مربوطه ابتدای سال جاری قول آسفالت این 10 کیلومتر راه روستایی را تا پایان سال 1399 اعلام کردند اما در حال حاضر که کمتر از یک هفته به پایان سال مانده هنوز این مسیر 10 کیلومتری آسفالت نشده است.

این فرد بیان کرد: مشکل جاده این روستاها را به نماینده مجلس شورای اسلامی نیز منتقل کرده و خواستار پیگیری شدیم.

وی اظهار کرد: تمام روستاهای این منطقه بالای 20 خانوار جمعیت دارد و جاده این روستاها به دلیل رفت و آمد اهالی روستاها به مرکز شهرستان درمیان پرتردد بوده و آسفالت آن ضروری است.

این فرد با بیان این‌که چرا مسئولان به قول‌هایی که می‌دهند عمل نمی‌کنند؟ گفت: لطفا مسئولان به این جاده روستایی توجه کرده و به وعده‌های خود عمل کنند.

حمید سهرابی معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: در مورد درخواست اهالی روستاهای کلاته نظر، دونخی، تقندیک، سرشاباد، شومه، قیک علیا و سفلا و مود از توابع بخش مرکزی شهرستان درمیان، با عنایت به حذف اعتبارات ملی و استانی شدن آن، پس از تامین و تخصیص اعتبارات پروژه فوق قابلیت اجرایی دارد.

وی افزود: عملیات اجرایی آغاز این پروژه از ابتدای سال آینده با مشخص شدن پیمانکار محور و برابر اعتبارات تخصیصی انجام خواهد شد.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: برای اجرای عملیات محور دونخی- کلاته نظر پیمانکار مشخص شده و ابتدای سال آینده آغاز به کار خواهد کرد و برابر با اعتبار تخصیصی عملیات اجرایی آن انجام خواهد شد.

انتهای پیام/127/ 40/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب