سرویس: اقتصادی کد خبر: 99503 ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

معاون حمل و نقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی خبر داد؛

صادرات و ترانزیت بیش از 392 هزار تن کالا از پایانه مرزی ماهیرود

گرجی گفت: در سال گذشته بیش از 392 هزارتن کالا توسط ناوگان حمل و نقل بین المللی از پایانه مرزی ماهیرود صادرات و ترانزیت شده است.

صادرات و ترانزیت بیش از 392 هزار تن کالا از پایانه مرزی ماهیرود

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی گرجی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران از صادرات و ترانزیت بیش از 392 هزارتن کالا توسط ناوگان حمل و نقل بین المللی از پایانه مرزی  ماهیرود در سال گذشته خبر داد.

وی افزود: در سال 1399 بیش از 392 هزارتن کالا توسط ناوگان حمل و نقل بین المللی از مرز ماهیرود صادرات و ترانزیت گردیده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال 98 ، 76% افزایش داشته است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان جنوبی بیان کرد: این میزان کالا در قالب بیش از 15 هزار و 300 سفر حمل شده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال 1398 شاهد افزایش 73 درصدی تعداد سفر نیز هستیم.

گرجی عنوان کرد: با توجه به این‌که پایانه ‌مرزی ماهیرود که در فاصله 200 کیلومتری مرکز استان خراسان‌جنوبی و 130 کیلومتری مرکز استان فراه افغانستان جانمایی شده تنها معبر رسمی فعال در استان خراسان‌جنوبی با کشور افغانستان است.

وی اظهار کرد: در سال 1399 بیش از 15 هزار دستگاه کامیون صادراتی و ترانزیتی از پایانه مرزی ماهیرود تردد کردند که در جهت رونق مراودات تجاری از استان خراسان جنوبی با کشور افغانستان با افزایش ساعت کاری، ظرفیت پذیرش ناوگان افزایش داده شده است. همچنین در جهت ایجاد معبر مرزی روان، افزایش و ایمنی ترددها نسبت به برنامه‌ریزی و هماهنگی در جهت انجام تشریفات در پسکرانه‌ها اقدام و پیگیری‌هایی به عمل آمده که شاهد روان سازی، تسریع، ایمنی، ارائه خدمات مطلوب و بهتر به رانندگان و تجار در مرز ماهیرود خواهیم بود.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب