خاورستان ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی خبر داد:

تمامی راههای اصلی و فرعی شهرستان بیرجند برفروبی شد

رضایی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بیرجند گفت: طی چند روز گذشته با حضور مستمر و شبانه روزی راهداران در راهدارخانهای این شهرستان تمامی مسیر های اصلی و فرعی و محور های پر تردد روستایی برف روبی شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد رضایی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بیرجند گفت: طی چند روز گذشته با حضور مستمر و شبانه روزی راهداران در راهدارخانهای این شهرستان تمامی مسیر های اصلی و فرعی و محور های پر تردد روستایی برف روبی شدند.

وی افزود: با توجه به استقرار ماشین آلات برف روبی در گردنه های مهم شهرستان از جمله گردنه ثمن شاهی در محور بیرجند-قائن و گردنه سرچاه در محور اسدیه و با آغاز بارش برف در این محور ها عملیات برف روبی و شن و نمک پاشی توسط نیروهای پرتلاش راهداری این شهرستان آغاز گردید که طی این عملیات حدود 360 تن شن و نمک در این محور ها ریخته و به حدود 220 دستگاه خودرو سبک و سنگین در راه مانده کمک رسانی شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بیرجند بیان کرد: با عنایت به تداوم سرما در استان و امکان یخ زدگی سطح آسفالت در اثر وجود رطوبت دستگاه های شن و نمک پاش به صورت شبانه روز در محور های اصلی و فرعی حضور داشته که  در صورت مشاهده یخ زدگی در اسرع وقت اقدامات لازم صورت پذیرد.

رضایی  عنوان کرد : هم اکنون راههای اصلی و فرعی حوزه شهرستان بیرجند باز و تردد در جریان می باشد که از همشهریان و رانندگان عزیز درخواست دارم با توجه به امکان وجود یخ زدگی در سطح راههای استان ، با سرعت مطمئنه حرکت کرده و از هرگونه شتاب پرهیز و در صورت امکان مسافرت های بین شهری خود رو در زمان روشنایی و روز انجام و حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/127