خاورستان ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

280 جهادگر شهرستان بیرجند به محرومان خدمات رسانی کردند/ اعزام 70 گروه جهادی طی دهه فجر

هنری گفت: از ابتدای دهه مبارک فجر در سطح شهرستان بیرجند 280 جهادگر در قالب بیش از 20 گروه جهادی جهت کمک به محرومان فعالیت‌ کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم اختتامیه رزمایش گروه‌های جهادی شهرستان بیرجند خدمت به محرومان، اظهار کرد: از ابتدای دهه مبارک فجر در سطح شهرستان بیرجند 280 جهادگر در قالب بیش از 20 گروه جهادی جهت کمک به محرومان فعالیت‌ کردند.

وی افزود: در این راستا طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد 40 خانه محرومان در محله موسی بن جعفر (ع) جهت مرمت شناسایی شد.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: برای مباحث اعتباری طبق هماهنگی های به عمل آمده با دستگاه‌های مختلف بخشی از اعتبارات مورد نیاز برای خرید مصالح با همکاری خیران، بسیج سازندگی استان، برخی از دستگاه‌های استان و کارخانه‌ها اقدام شده است.

هنری با بیان این‌که کار اجرایی با کمک گروه‌های جهادی انجام شده است، عنوان کرد: امروز که مرحله سوم و آخر رزمایش است 15 گروه جهادی برای مرمت 15 واحد مسکونی برنامه ریزی شده که کار مرمت و تکمیل منازل را به اتمام خواهند رساند.

وی اظهار کرد: گروه‌های جهادی از ابتدای دهه فجر در عرصه‌های فرهنگی، آموزشی، عمرانی، خدمات رسانی، خیاطی، چرم دوزی، اشتغال و دوره‌های بصیرت افزایی فعالیت داشتند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: در سطح استان طی دهه فجر با برنامه‌ریزی انجام شده بیش از 70 گروه جهادی با بیش از 650 جهادگر در عرصه‌های مختلف خدمات‌رسانی داشتند.

هنری خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال طبق برنامه‌ریزی های صورت گرفته تیم‌های ارزیاب گروه‌های جهادی مهمان وارد استان شدند که مناطق هدف را بررسی و از اواخر اسفند کار خود را در استان آغاز خواهند کرد.

وی بیان کرد: در تمام استان در حال حاضر 352 گروه جهادی ثبت شده و شناسنامه‌دار بومی داریم که هر کدام منطقه هدف مشخصی دارند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: از دو هفته گذشته کار ثبت اطلاعات گروه‌های جهادی در سامانه اطلس جهادی( سامانه ملی گروه‌های جهادی بسیج سازندگی) آغاز شده که قابل رصد و ارزیابی در ستاد مرکزی سازمان بسیج سازندگی و حرکت‌های جهادی در تهران خواهد بود.

انتهای پیام/127