خاورستان ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد

مناطق محروم خراسان جنوبی زیر چتر حمایت هلال احمر/ تیم سلامت به ۵ منطقه اعزام شدند

رضایی گفت: از ابتدای هفته هلال احمر، پنج کاروان سلامت به مناطق محروم خراسان‌جنوبی اعزام شده و خدماتی بهداشتی، درمانی و آموزشی داشته اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی  در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت های متعدد جمعیت هلال احمر بیان کرد: این جمعیت، نهادی غیر دولتی بوده که با کمک خیرین و داوطلبان در راستای کاهش آلام بشری در مواقع نیاز اقداماتی انجام می دهد.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر علاوه بر فعالیت‌های امدادرسانی، با آموزش امداد و کمک های اولیه و آشنا کردن مردم با حوادث، آن ها را برای ایمنی در مقابل حوادث آماده کرده و تلاش  دارد بحث خود امدادی را نهادینه کند.

رضایی با اشاره به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی خراسان جنوبی بیان کرد: خشکسالی های چندین ساله محرومیت های زیادی را در مناطق مختلف استان به روستاییان تحمیل کرده که نیازمند حمایت هستند.

وی توزیع اقلام بهداشتی و بسته های غذایی بین روستاییان به ویژه مناطق محروم را از جمله حمایت های هلال احمر از این اقشار دانست و افزود: توجه جمعیت به بعد بهداشتی روستاییان از دیگر گام هایی بوده که در راستای ارتقاء سلامت در این نقاط برداشته می شود.

رضایی ادامه داد: با توجه به محرومیت اهالی مناطق روستایی و عشایر استان از خدمات پزشکی و بهداشتی، طی هفته هلال احمر پنج کاروان سلامت به شهرستان های بشرویه، خوسف، زیرکوه، سربیشه و سرایان اعزام شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از فعالیت ۲۵ پزشک، داوطلب و پرسنل در این کاروان ها خبر داد و گفت: ۳۰۰ نفر از روستاییان از خدمات مختلف کاروان اعم از ویزیت و دریافت داروی رایگان بهره مند شدند.

وی ارزش ریالی این خدمات را ۳۰۰ میلیون ریال دانست و افزود: ارائه آموزش هایی در امر پیشگیری از بیماری ها و مقابله با حوادث طبیعی و غیر طبیعی از دیگر اقدامات این کاروان ها بوده است.  

رضایی با بیان اینکه اعزام کاروان های سلامت به دیگر شهرستان ها به ویژه مناطق حاشیه نشین و آسیب پذیر ادامه دارد، گفت: طی سال گذشته هم ۲۱ کاروان سلامت به چهار هزار و ۵۴۶ نفر ارائه خدمات داشته اند.

انتهای پیام/ ۱۳۲