خاورستان ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی خبر داد

برپایی بیش از 1500 پایگاه برای جمع آوری زکات فطریه در خراسان‌جنوبی

رفیعی گفت:امسال همزمان با عید سعید فطر یک هزار و ۵۳۵ پایگاه ثابت و سیار مجهز به دستگاه کارت خوان در سطح استان با همکاری بانیان مساجد و مراکز نیکوکاری برای جمع آوری زکات فطریه مردم استان اقدام می‌کنند.

احمد رفیعی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: امسال همزمان با عید سعید فطر یک هزار و ۵۳۵ پایگاه ثابت و سیار مجهز به دستگاه کارت خوان در سطح استان با همکاری بانیان مساجد و مراکز نیکوکاری برای جمع آوری زکات فطریه مردم استان اقدام می‌کنند.

وی افزود: از این تعداد ۱۵۴ پایگاه به صورت مستقیم توسط کمیته امداد، ۱۷۲ پایگاه توسط مراکز نیکوکاری، ۳۸۱ پایگاه توسط مساجد و حسینیه ها، ۳۹۰ پایگاه توسط شورای زکات روستایی و ۴۳۸ پایگاه نیز توسط موسسات خیریه، بسیج و سازمان های مردم نهاد برپا می‌شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: ۶۲ مرکز نیکوکاری در سطح استان برای جمع‌آوری زکات فطریه مردم فعالیت دارد.

رفیعی عنوان کرد: در استان زکات فطره به ازای هر نفر با قوت غالب گندم ۹ هزار ریال و کفاره غیرعمد نیز به ازای هر روز ۳۰ هزار ریال اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور جذب حداکثری زکات فطریه مردم دیندار استان و کاهش انتقال احتمالی بیماری کرونا در اثر تبادل وجه نقد، اپلیکشن های سکه،بله، بام، آپ، از طریق تلفن گویای امداد 096887 و کد دستوری *8877*5# و شماره کارت واریز وجوه فطریه عام به شماره کارت 6037997950059684 و واریز وجوه کفارات به شماره کارت 6037997950076225 و مراجعه به سایت امداد به نشانیwww.emdad.ir برای این منظور پیش‌بینی شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با بیان این‌که تمهیدات لازم به منظور دریافت فطریه عام، فطریه سادات و کفارات به شکل جداگانه‌ای پیش‌بینی شده، اظهار کرد: فهرست نیازمندان را تمامی ادارات کمیته امداد در استان تهیه کردند تا پایان روز عید بعد از شمارش وجوه، واریز به حساب مددجویان انجام شود.

رفیعی بیان کرد: با توجه به نیازسنجی‌های انجام شده در کمیته امداد، به محض جمع آوری زکات فطریه، با اولویت معیشت، درمان و بهداشت، مسکن، جهیزیه، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان و اشتغال در همان روز عید به حساب این افراد واریز می‌شود.

وی گفت: در سال گذشته ۹۷۶ میلیون تومان زکات فطریه در استان جمع آوری شد که تمام این مبلغ در راستای رفع نیاز و مشکلات نیازمندان هزینه شده است.

انتهای پیام/127