خاورستان ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
در گفت‌وگو با دهیار روستای شیرگ‌آقا یکسال پس از وقوع سیل مطرح شد؛

خانه‌های روستای شیرگ در حال ساخت/ مصوبات سفر استاندار اجرایی شود

عزیزی گفت: در حال حاضر با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خانه‌هایی که در روستای شیرگ به دلیل وقوع سیل تخریب شده بود در حال ساخت است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اواخر اردیبهشت‌ماه 1398 بر اثر بارندگی و جاری شدن سیل روستای شیرگ‌آقا از توابع شهرستان سربیشه دچار خسارات زیادی شد به گونه‌ای که 10 خانه در این روستا به طور کامل تخریب و به 38 خانه آسیب جدی وارد شد.

اکنون پس از گذشت بیش از یکسال از این اتفاق شرایط در روستای شیرگ خوب است و خانه‌هایی که تخریب شده بود در حال ساخت و برخی به اتمام رسیده است.

عزیزی دهیار روستای شیرگ در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: در حال حاضر با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خانه‌هایی که در روستای شیرگ به دلیل وقوع سیل تخریب شده بود در حال ساخت است.

وی افزود: از 10  واحدی که به طور کامل تخریب شده بود 7 واحد درجاسازی شده و تقریبا کار سه واحد به اتمام رسیده و مورد استفاده صاحب خانه‌ها است.

دهیار روستای شیرگ بیان کرد: برای مابقی خانه‌هایی که دچار آسیب شده بود مکان دیگری در روستا آماده سازی و افراد نسبت به ساخت خانه در مکان جدید اقدام کردند.

عزیزی عنوان کرد: افرادی که خانه‌هایشان بر اثر سیل تخریب و آسیب دیده بود مشمول دریافت تسهیلات کم بهره و بلاعوض شدند.

مردم نیازمند کمک بیشتری هستند

وی با بیان این‌که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان برای ساخت خانه‌ها در این روستا همکاری خوبی داشتند، افزود: متاسفانه با شیوع بیماری کرونا مدتی شاهد تعطیلی ساخت و سازها و افزایش قیمت چند برابری مصالح و آهن آلات بودیم که علی‌رغم دریافت تسهیلات باز هم برخی افراد نیاز به حمایت دارند.

دهیار روستای شیرگ خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای خانه‌هایی که در مکان جدید در حال ساخت است زیرساخت آب، برق و گاز فراهم نشده که طی پیگیری‌هایی که انجام شده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قول همکاری و فراهم شدن زیرساخت آب، برق و گاز برای مکان جدید را داده است.

عزیزی به مصوبات سفر استاندار خراسان‌جنوبی در روستای شیرگ و موضوع آبرسانی پایدار به این روستا از مجتمع درویش‌آباد اشاره کرد و گفت: اگر این اقدام اجرایی شود مشکل آبرسانی به روستاهای شیرگ‌آقا، بیژائم، باغستان، درویش‌آباد و اسفزار حل می‌شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه به دلیل بارندگی‌های ابتدای سال‌جاری، آب قنات روستای شیرگ مقداری افزایش داشته است.

انتهای پیام/127/ 14/ 4