خاورستان ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

شناسایی 947 کودک بازمانده از تحصیل در خراسان جنوبی/ مجمع حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل تشکیل می‌شود

واقعی گفت: در سال تحصیلی گذشته 947 کودک بازمانده از تحصیل در خراسان جنوبی شناسایی و جذب کلاس‌های درس شدند.

به گزارش خاورستان، محمدعلی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در سال تحصیلی گذشته 947 کودک بازمانده از تحصیل در خراسان جنوبی شناسایی و جذب کلاس‌های درس شدند.

وی از ایجاد مجمع حمایت کودکان بازمانده از تحصیل را در بهارستان علم و ادب در آینده نزدیک خبرداد و تصریح کرد: بسیاری از کودکان به واسطه فقر مالی، باورهای غلط موجود در خرده فرهنگ ها، بی سرپرستی و یا بدسرپرستی درس و مدرسه را رها کرده و ترک تحصیل کرده‌اند.

واقعی؛ استفاده از ظرفیت خیرین را زمینه ساز شناسایی بیشتر و حضور مجدد کودکان بازمانده از تحصیل در کلاس درس دانست و  اظهار کرد: ارتقای سطح مهارت های این کودکان رویکرد دیگر آموزش و پرورش خراسان جنوبی در سال تحصیلی جدید است.

مدیر کل آموزش و پرورش پایان با بیان اینکه آموزش و پرورش استان  به تنهایی نمی تواند در شناسایی، جذب و مهارت آموزی  کودکان بازمانده از تحصیل موفق باشد؛ ابراز داشت: برای حل مشکل این کودکان باید خیرین در قالب سازمانهای مردم نهاد پای کار بیایند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عنوان کرد: این مجمع به  دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سراسر استان با معرفی و شناسایی  آموزش‌وپرورش، خدمات آموزشی و پرورشی در دو بعد سخت افزاری و نرم افزاری از قبیل  تهیه لوازم‌التحریر، کیف و کفش ارائه خواهد داد.

واقعی، اجرایی شدن سند تحول بنیادین را راه‌کار حل مشکلات فرایند تعلیم و تربیت در استان دانست و تشریح کرد: کلیدی‌ترین و مهم‌ترین بخش سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش  نیروی انسانی و معلم است.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به شرایط سخت استان پس از شیوع کرونا در عرصه های مختلف، یاد آور شد: در این شرایط جنگ تمام‌عیار اقتصادی، فرهنگی، اعتقادی و بیولوژیکی ای که نظام سلطه علیه مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته است، خادمین مردم در  آموزش‌وپرورش استان تلاش می‌کنند تا با حداقل امکانات ،بیشترین بهره‌وری را داشته باشند.

انتهای پیام/ 132