نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

آب در روستاها بر اینترنت اولویت دارد/عبادی دو برابر استاندار از معاون رئیس جمهور درخواست کرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در خصوص پیشرفت در روستاها و اینکه در حال حاضر مردم روستایی درخواست اینترنت پرسرعت و فناوری را دارند،گفت: در خراسان‌جنوبی مردم تشنه اند و آب می‌خواهند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: در بحث ایجاد اشتغال برای روستاها تنها تخصیص اعتبار کفایت نمی‌کند.
وی افزود: فرهنگ سازی و استفاده صحیح از منابع جهت ایجاد اشتغال و عدم سوء استفاده از تسهیلات ارزان قیمت بسیار مهم است که باید به این مسئله توجه شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پرداخت تسهیلات برای اشتغال در روستاها ساده ترین کار است لذا لازم است فرهنگ سازی در راستای اشتغال زایی در روستاها و کسب مهارت صورت گیرد.
عبادی عنوان کرد: صنایع دستی یکی از موضوعاتی است که کاری زودبازده و با سرمایه گذاری کم قابل انجام است و در این شرایط خشکسالی و تحت تاثیر قرار گرفتن کار کشاورزی به عنوان اشتغال جایگزین در روستاها مفید بوده و مانع مهاجرت است.
وی گفت: بانک‌ها باید در زمینه ارائه تسهیلات برای اشتغال در روستاها همکاری کنند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درخواست تخصیص تسهیلات جدید برای استان را دارم، افزود: خراسان جنوبی در خصوص جذب تسهیلات اشتغال روستایی پیشتاز است و لازم است جایزه به استان داده شود.
عبادی با اشاره به صحبت امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در خصوص پیشرفت در روستاها و اینکه در حال حاضر مردم روستایی درخواست اینترنت پرسرعت و فناوری را دارند، تاکید کرد: در خراسان جنوبی مردم تشنه اند و آب می‌خواهند.
وی در مورد درخواست استاندار برای تخصیص دو هزار میلیارد ریال اعتبار اشتغال پایدار روستایی، بیان کرد: مطمئن هستم که معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تا ۴ هزار میلیارد تومان را برای اشتغال استان در نظر می‌گیرد.
انتهای پیام/۱۲۷