فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی:

آب شرب و کشاورزی مهمترین مشکل خراسان جنوبی است/ وقف؛ فرهنگ اصیل باقیات و صالحات

سردار قاسمی گفت: امروز یکی از مشکلات ما در جامعه آب شرب و کشاورزی است. البته در این زمینه خیران زیادی قدم برداشته و درمناطقی از خراسان جنوبی که از آب برخوردار نیست کارهای بزرگی انجام دادند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح بوستان زنده یاد مجتبی کاشانی اظهار کرد: در راه خیر قدم‌های بزرگی در کشور برداشته شده و نیاز است ترویج شود.
وی افزود: فرهنگ باقیات و صالحات وقف یکی از فرهنگ‌های اصیل است که از گذشته نیز انجام می‌شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی بیان کرد: امروز یکی از مشکلات ما در جامعه آب شرب و کشاورزی است. البته در این زمینه خیران زیادی قدم برداشته و در مناطق محروم و مناطقی که از آب برخوردار نیست کارهای بزرگی را آغاز کردند که خوشبختانه خراسان جنوبی میزبان این خیران از داخل و خارج استان است ضمن اینکه این کار از نظر معنوی بسیار ارزش دارد.
سردار قاسمی به نهضت کمک مومنانه اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در ماه شعبان سال گذشته فرهنگ کمک مومنانه را برای مردم معرفی کردند و بزرگانی این فرهنگ را ترویج دادند.
وی با بیان اینکه کمک مومنانه تنها کمک مالی نیست، اظهار کرد: کمک مومنانه را در بسیاری از بحث‌ها می‌توان دنبال کرد از جمله همین بحث ساخت مدرسه، آموزش دانش آموزانی که به هر دلیلی در شرایط کرونا از درس عقب ماندند و سایر موارد نمونه ای از کمک های مومنانه است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی تصریح کرد: بحث کمک مومنانه گسترده است و خدمت به افرادی که به کمک نیاز دارند کار الهی است که الحمدلله به صورت همدلی،همراهی و هماهنگی در کشور و خراسان جنوبی آغاز شده و ادامه دارد.
سردار قاسمی خاطرنشان کرد: طی ۲۵ روز گذشته که ماه ذالحجه و دهه ولایت و امامت بود ضمن برگزاری جشن های بزرگ قربان و غدیر، کمک های فراوان مومنانه انجام شد و بحث های اشتغال زایی و کمک به معیشت خانواده ها همه از کمک هایی که باب شده و پیگیری میشود.
وی تصریح کرد: فلسفه بسیج این نیست که حتما گروه های جهادی بیایند و به تنهایی کار کنند بلکه فلسفه این است که اگر یک گروه جهادی و مجموعه ای برای انجام کاری وارد روستایی می‌شوند مردم همان روستا و محله نیز برای کمک همکاری و همراهی کنند که کار به خوبی انجام شود.
انتهای پیام/۱۲۷