در دهگردشی از روستاهای نهبندان و سربیشه مطرح شد

آب و برق مهمترین مشکلات روستاهای نهبندان و سربیشه

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی طی بازدیدی از روستاهای نهبندان و سربیشه در جریان مشکلات این روستاها قرار گرفت.

به گزارش خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی روز گذشته به همراه تعدادی از مسئولان شهرستانی از روستاهای شهرستان نهبندان و سربیشه بازدید کرد.
روستای چاه شولک جزو محروم‌ترین روستاهای حوزه نهبندان بوده که در سال های اخیر اقدامات خوبی در راستای توسعه زیرساخت‌ها و بهره مندی مردم روستا از امکانات انجام گرفته است.ساخت مساکن مقاوم روستایی توسط کمیته امداد، آغاز عملیات ساخت مدرسه و مسجد در روستا، احداث بند خاکی در بالادست روستا که سال گذشته مورد بهره برداری و آبگیری قرار گرفت و مطالعه آبرسانی به روستا از چاهی در نزدیکی روستا از اقدامات انجام گرفته در خصوص این روستا است. همچنین در خصوص آبرسانی پایدار به این روستا نیز مطالعات در قالب احداث مجتمع آبرسانی انجام گرفته و طرح و بودجه آن مصوب شده که سازمان امور عشایری کشور متولی آن خواهد بود و همچنین چاه اصلی نیز حفر گریده است و در قالب این مجتمع روستای فوق و ۱۴ محله عشایری دیگر نیز از قبیل خواجه منجیکوه، شند ملکی،شندمعصومه، گله‌چشمه،چاه زرد، گله چاه، چاه سبز و … آبرسانی پایدار خواهند شد. امیدواریم با اجرای این طرح ملی مشکل آبرسانی این روستاهای مرزی به صورت پایدار حل شود.
همچنین از دیگر مشکلات این روستا عدم آنتن دهی تلفن همراه و همچنین دیجیتال در این محل ذکر شده که با توجه به قول مساعد ریاست سازمان صدا و سیمای استان مبنی بر اینکه تا پایان سال ۹۸ ضریب نفوذ دیجیتال در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه به بالای ۸۰ درصد خواهد رسید، امیدواریم مردم منطقه از نعمت تلویزیون ملی بهره مند شوند.
نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از روستای عشایری چاه‌کرجو (چاه کوجو) نیز بازدید کرد.
مشکل عمده این روستا در کنار عدم وجود آب آشامیدنی، نبود برق نیز می‌باشد که دلیل عمده آن جمعیت کم روستا (۵ خانوار) است. با توجه به اینکه فاصله روستا از خط انتقال برق در حدود ۵۰۰ متر است پیگیری‌ها در راستای برق رسانی به این روستا انجام شده است و ان‌شاءالله به زودی برق رسانی به این روستا آغاز خواهد شد.
وی از روستای عشایری شند ملکی بازدید کرد.
عمده مشکلات مطرح شده توسط مردم روستا در این دیدار گرم عدم آنتن دهی تلفن همراه و پوشش نامناسب دیجیتال و عدم وجود آب بهداشتی و همچنین راه نامناسب بود که با توجه به جمعیت این روستا ( ۱۶ خانوار) باید تلاش ها در راستای امکانات رسانی به روستا بیشتر شود. راه مواصلاتی این روستا به روستای خواجه منجیکوه که در حدود ۵ کیلومتر می‌باشد نیاز به آسفالت داشته و آبرسانی به این روستا نیز در قالب مجتمع آبرسانی تعریف شده و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد. با توجه به الزام قانونی امکانات رسانی به روستاهای کشور با اولویت روستاهای بالای ۲۰ خانوار ، امیدواریم این روستا نیز به زودی مشمول اجرای این قانون قرار گرفته و امکانات رسانی به آن با قید فوریت انجام شود.
انتهای پیام/۱۲۷