صدیقی :

آخرین جزییات ساخت سریال «حضرت موسی(ع)» فیلمنامه یادگار مرحوم سلحشور

رئیس مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی آخرین جزییات ساخت سریال «حضرت موسی(ع)» مرحوم سلحشور را بیان کرد.

به گزارش خاورستان، امین صدیقی رئیس مرکز گسترش فیلمنامه نویسی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره آخرین جزییات ساختن این سریال گفت: در حال حاضر برای ساخت مجموعه «حضرت موسی (ع) هماهنگی‌هایی در حال انجام است تا پیش‌تولید آن انجام شود.
وی درباره کارگردانی این سریال هم توضیح داد: جمال شورجه که مشاور کار هستند تا به امروز به‌عنوان پیگیری کننده کارها، دنبال ساخت اثر بودند. جمال شورجه به‌عنوان تهیه کننده در این پروژه قرارداد دارند و این قطعی است و کارگردانی شورجه در این کار هنوز قطعی نشده است.
صدیقی اضافه کرد: به‌دنبال این هستیم که تیم تهیه و تولید سریال «حضرت موسی(ع)» به چه شکل باید باشد تا مقدمات کار پیش‌تولید این اثر در سال ۹۵ شروع شود و امیدوارم با فرمولهایی که در نظر گرفتیم بتوانیم به‌زودی کار پیش‌تولید را شروع کنیم.
مرحوم سلحشور پیش از فوتش در مورد سریال حضرت موسی(ع) گفته بود: این سریال عظیم‌ترین اثری است که تا به حال تاریخ دنیا به خود دیده است و خیلی فراتر از توان ماست، البته از لحاظ تکنیکی هم باید خود را بالا بکشیم که نیاز به بودجه دارد. باید ببینیم مسئولین ذی‌ربط برای این کار وقت می‌گذارند یا خیر. هر قسمت این سریال ۵۵ دقیقه است که هر دو قسمت معادل یک فیلم سینمایی عظیم است و فقط حدود ۵۰۰ دقیقه جلوه‌های ویژه دارد.
مجموعه تلویزیونی «حضرت موسی(ع)» جزو سریال‌های الف ویژه صدا و سیما محسوب می‌شود که قرار است در ۷۲ قسمت ۴۵دقیقه‌ای برای پخش از شبکه یک سیما تولید شود.
انتهای پیام/*