کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد؛

آخر هفته سرد و بارانی در خراسان‌جنوبی/ دمای هوا ۱۵ درجه کاهش می‌یابد

نخعی گفت: برای روزهای جمعه و شنبه سوم و چهارم بهمن کاهش قابل ملاحظه دمای هوا بین ۱۰ تا ۱۵ درجه پیش‌بینی می‌شود.

جواد نخعی رئیس گروه پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، از نفوذ توده هوای ناپایدار، وزش باد شدید و هجوم هوای سرد از اوایل وقت پنجشنبه در خراسان جنوبی خبر داد و اظهار کرد: در این راستا اخطاریه سطح نارنجی صادر شده است.
وی افزود: از اوایل وقت روز پنجشنبه دوم بهمن تا پیش از ظهر شنبه ۴بهمن، وزش باد شدید تا خیلی شدید، گرد و خاک و کاهش دید افقی در استان پیش‌بینی می‌شود.
رئیس گروه پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی خراسان‌جنوبی بیان کرد: برای روزهای جمعه و شنبه سوم و چهارم بهمن کاهش قابل ملاحظه دمای هوا بین ۱۰ تا ۱۵ درجه پیش‌بینی می‌شود.
نخعی عنوان کرد: برای پنجشنبه شب تا عصر جمعه دوم و سوم بهمن، بارش پراکنده باران و برف در شمال و شمال شرق استان شامل طبس، بشرویه، فردوس، سرایان، خوسف، قاین، نهبندان، حاجی‌آباد زیرکوه، سربیشه و درمیان پیش‌بینی می‌شود.
وی با بیان این‌که اثر مخاطره شامل کاهش دید افقی و اختلال در ناوگان حمل و نقل زمینی، هوایی و ریلی خسارت به محصولات و تأسیسات کشاورزی و تأسیسات زیربنایی، گسترش سرما و یخبندان شبانه افزایش و مصرف انرژیخواهد بود، گفت: برای پنجشنبه شب تا عصر جمعه لغزندگی جاده به دلیل بارش پراکنده باران در شمال و شمال شرق استان پیش‌بینی شده که از مردم درخواست می‌شود از سفر‌های غیر ضروری پرهیز کردند.
رئیس گروه پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی خراسان‌جنوبی به کشاورزان استان توصیه کرد: از استحکام سازه و پوشش گلخانه‌ها، پوشش سازه‌های سبک و تابلو‌های تبلیغاتی، تهیه سوخت کافی برای سالن‌های پرورشی نظیر مرغداری‌ها، دامداری و گلخانه، استفاده بهینه در مصرف حامل‌های انرژی، تخلیه محتویات سمپاش‌ها و مراقبت از سامانه‌های آبیاری تحت فشار را برای کاهش خسارات احتمالی پدیده‌های جوی بیاندیشند.
انتهای پیام/۱۲۷