آرایش انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پس از رأی‌گیری نیویورک + جدول

هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، دو پیشتاز انتخابات درون‌حزبی ریاست‌جمهوری آمریکا توانستند با پیروزی بر رقبای‌شان در ایالت نیویورک که یک ایالت بسیار مهم محسوب می‌شود، یک گام دیگر به کاندیداتوری نهایی حزب‌شان نزدیک شوند.

به گزارش خاورستان به نقل از تسنیم، پیروزی بزرگ میلیونر نیویورکی وی را قادر ساخته که تقریباً تمام ۹۵ نمایندگی حزبی در این ایالت را کسب کند و به ۱۲۳۷ نمایندگی لازم برای اینکه بتواند کاندیداتوری حزبش را بدون اینکه یک کنفرانس حزبی رقابتی در ماه جولای برگزار شود به دست آورد.
پیروزی کلینتون در نیویورک که زمانی کرسی سنای آن را در اختیار داشت، پیروزی‌های اخیر برنی ساندرز را خنثی کرده و وی دیگر اکنون تقریباً توانی برای جبران نمایندگی‌های از دست رفته ندارد.
پیروزی در یکی از بزرگترین ایالت‌های آمریکا ترامپ و کلینتون را قادر ساخته که خود را برای نمایشی قوی در انتخابات سه‌شنبه آتی در پنج ایالت شمال شرقی آماده‌تر سازند.
ترامپ تقریباً ۶۰ درصد آراء را به دست آورده و به‌راحتی جان کاسیچ، فرماندار اوهایو، که ۲۵ درصد آراء، و تد کروز، سناتور تگزاس، که ۱۵ درصد آراء، را کسب کردند؛ شکست داد. با این احتساب، ترامپ، کاسیچ و کروز تاکنون به‌ترتیب ۸۹، ۳ و صفر نمایندگی حزبی در نیویورک به خود اختصاص داده‌اند.
با شمارش بیش از ۹۸ درصد آراء، کلینتون توانسته ۵۸ درصد آراء، و ساندرز نیز ۴۲ درصد آراء را کسب کنند. از مجموع ۲۹۱ نمایندگی حزبی این ایالت، کلینتون تاکنون ۱۶۹ نمایندگی و ساندرز نیز ۱۰۴ نمایندگی حزبی را کسب کرده‌اند.
هدف از انتخابات مقدماتی و انتخابات انجمن‌های حزبی چیست؟
آمریکایی‌ها با استفاده از این دو روش نامزدهای مورد نظر حزب‌شان را در هر ایالت انتخاب می‌کنند، فرآیندی که تا پیش از ماه جولای و کنگره احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه ادامه خواهد داشت. این مدل‌های انتخاباتی در طول زمان به وجود آمده‌اند و در قانون اساسی آمریکا اشاره‌ای به آنها نشده است و شامل تعیین گرایشات هیأت‌هایی است که قرار است یک ایالت را در کنگره حزبی که کاندیدای نهایی در آن انتخاب خواهد شد، نمایندگی کنند.
وضعیت آرایش کنونی نماینده‌های حزبی چگونه است؟
نامزدهای حزب جمهوری‌خواه برای برنده شدن در انتخابات درون‌حزبی باید اکثریت ۲۳۴۰ نمایندگی را در کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان کسب کنند. نامزد حزب دموکرات نیز باید اکثریت را در ۴۱۳۲ نمایندگی در کنوانسیون ملی دموکراتیک کسب کند.
مجموع تعداد نمایندگی‌ها شامل آنهایی است که وعده حمایت از فرد خاصی را داده‌اند یا هنوز خود را متعهد نکرده‌اند. حزب ایالتی مشخص می‌کند که در داخل ایالت مذکور چه‌تعداد از این دو نوع نمایندگی وجود داشته باشد. جدول‌های زیر مواردی که از انتخابات مقدماتی یا انجمنی برای انتخاب نمایندگی‌های یک ایالت یا منطقه در کنوانسیون ملی استفاده می‌شود، و آرایش این نمایندگی‌ها تا زمان حاضر را نشان می‌دهند.
انتهای پیام/*