نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی

آرمان‌های قوه قضائیه باید در راستای عدالت هزینه شود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه آرمان‌های قوه قضائیه باید در راستای عدالت هزینه شود، گفت: در جامعه به علت عقب‌ماندگی و نفوذ، بی عدالتی به وجود آمده و تمام امید به نقطه‌ای است که حق مردم را بگیرد که همان قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی، مدیران و کارکنان ادارات تابعه قوه قضائیه در خراسان جنوبی، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد شهید آیت الله بهشتی و یاران باوفایش، اظهار کرد: عالم هستی بر اساس حکمت الهی آفریده شده است و تمام امور آن دارای حساب و کتاب است.
وی با بیان اینکه نمادی از جهان هستی در باطن و فطرت انسان نیز تعبیه شده است، افزود: هیچ جای این عالم بیهوده نیست و همه چیز آن حساب شده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: قیامت که بخشی از عالم اکبر است به صورت نمادین در وجدان، جان و فطرت انسان قرار دارد.
آیت الله عبادی به مختار آفریده شدن انسان اشاره کرد و تصریح کرد: انسان باید جوابگوی عمل خود چه در وجدان و چه در عالم هستی باشد.
وی به سوره قیامت در قرآن اشاره کرد و افزود: قیامت با وجدان انسان پیوند زده شده است و این که برای انسان توبه پیش می‌آید، نشان می‌دهد که انسان بیدار می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه خداوند یک قیامتی در درون و یک وجدانی در بیرون آفریده است، گفت: وجدان، قیامت درون و قیامت، وجدان عالم کبیر است.
آیت الله عبادی خاطرنشان کرد: در مکتب‌های انحرافی، مرفهان خود را به شهوت‌رانی و ثروت‌اندوزی سرگرم می‌کنند و کسانی که تنگ دست بوده به خودکشی روی می‌آورند که یک نمونه آن سربازان آمریکایی هستند.
وی با اشاره به اینکه آمار بسیار بالایی از خودکشی سربازان آمریکایی وجود دارد، افزود: سربازان آمریکایی به مظلومان عالم ظلم کردند و وقتی یک لحظه به خود می‌آیند، نمی‌توانند این فشارها و عذاب وجدان‌ها را تحمل کنند و دست به خودکشی می‌زنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه عدل یعنی هرچیز سرجای خودش و ظلم یعنی جابه‌جایی، گفت: انسان مختار است و می‌توانند جابه جا کند اما باید در دادگاه درون یا یک دادگاه بیرونی و همچنینی در طبیعت پاسخگو باشد.
آیت الله عبادی با بیان اینکه ماهیت هر فردی همان چیزی است که تا به حال انجام داده است، خاطرنشان کرد: وجدان و قیامت هر دو دادگاه است و آنچه برای انسان مهم است، این است که در هرجایگاهی باید حواسش را جمع بگیرد چرا که حواس این عالم جمع است.
وی پذیرفتن تشکیلات قضایی را اقرار به مسئول بودن انسان دانست و افزود: انسان تلاش می‌کند جلوی راه خود را باز کند و گوشش بدهکار قانون و شرع دین نیست به همین خاطر به انکار و فلسفه‌بافی روی می‌آورد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر فرد در یک جا مورد محاکمه قرار می‌گیرد به خاطر این است که عدل برقرار شود و خداوند پیامبران را فرستاده تا عدل برپا شود.
آیت الله عبادی امتیاز مکتب‌های الهی از مکتب‌های انحرافی را مکتب عدل بیان کرد و یادآور شد: انقلاب ما برگرفته از اسلام ناب و مکتب الهی است و معیار آن در مباحث فقهی، اجرای عدالت است و با شعار و لباس و ادعا حل نمی‌شود عدالت را برپا کرد.
وی با بیان اینکه انسان به دنبال هر چه باشد به همان خواهد رسید، افزود: اگر علاقه ما به خانواده، مال، پست و مقام بیشتر از علاقه ما به خدا باشد باید صبر کنیم تا نتیجه مشخص شود و خوشا به حال کسی که پیش از آنکه دیر شود یکجا بنده خدا شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر کسی بخواهد ببیند مقامش در نزد خدا چگونه است باید ببیند خدا در نظر او چه جایگاهی دارد، اگر در انجام کاری اولین چیزی که به نظرش آمد این بودکه خدا راضی است یعنی در تمام امور خدا را در نظر دارد و مقام او نیز در نزد خداوند همین‌گونه است.
آیت الله عبادی عنوان کرد: کسانی که خداوند را فراموش کردند و او را به حساب نیاوردند خداوند هم آنها را فراموش کرده و آنها را به فراموشی خودشان دچار می‌کند.
وی با بیان اینکه عدالتخواهان باید دست به دست یکدیگر بدهند تا انسان‌های مظلوم در یمن، میانمار ، نیجریه و بسیاری از نقاط جهان را نجات دهند، افزود: در اربعین حسینی، عدالتخواهان در این راهپیمایی عظیم شرکت می‌کنند و هزینه آن را نیز پرداخت می‌کنند و در استانه ظهور حضرت مهدی (عج) این عدالتخواهی به وجود آمده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه آرمان‌های قوه قضائیه باید در راستای عدالت هزینه شود، گفت: در جامعه به علت عقب‌ماندگی و نفوذ، بی عدالتی به وجود آمده و تمام امید به نقطه‌ای است که حق مردم را بگیرد که همان قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است.
آیت الله عبادی خطاب به حاضرین در جلسه گفت: فرصت عظیمی برای شما ایجاد شده است، آن را با هیچ چیز عوض نکنید؛ اگر شهدای ۷ تیر برای عدالت‌خواهی هزینه شدند، یک خط و نشان برای جهانیان کشیدند و آن حق‌طلبی و عدالت‌خواهی است.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۱۱/