معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

آزادگان، مبلغان اهداف و آرمان های انقلاب هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان این که آزادگان، مبلغان اهداف و آرمان های انقلاب هستند،گفت: هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران باید به سراغ اسیران بروند و سیره و روش آنان را بنویسند تا رو به فراموشی نرود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،علی اسماعیلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی ظهر امروز در مراسم سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی که در مجتمع ایثار بیرجند برگزارشد با اشاره به این که آزادگان، مبلغان اهداف و آرمان های انقلاب هستند،اظهار کرد: محتوای حقایق دفاع مقدس ما و بویژه صبر و استقامت و دانشگاه آزادگی که در خارج از مرزهای ایران و در عراق تحت حاکمیت یک حاکم دد منش و عامل ظلم و بیداد در دنیا بوده،برای مردم ما به خصوص نسل جوان تبیین نشده است.
وی با اشاره به این که در آن زمان منافقین کوردل با عراق همکاری داشتند،تصریح کرد: در این زمینه بایستی هجوم وحشیانه به شهرها، بمباران های شیمیایی و رفتارهای خلاف انسانی با آزادگان را برای نسل جوان بیان کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان این که موفقیت جامعه اسلامی در سایه حفظ منزلت اسلام و هویت الهی محقق می شود،یادآورشد:آنچه مسلم است آن است که محرومیت از آزادی ظاهری هرگز مانع تلاش این عزیزان نشد و این عزیزان مدارج علمی را چه در دوران اسارت و چه پس از آن،تا سطوح عالی پیگیری کنند.
اسماعیلی با اشاره به جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد:باید به این مسائل گریزی بزنیم و آن را برای فرزاندمان بازگو کنیم.
وی تاکید کرد: نسل جوان بایستی بدانند اگر امروزه امنیتی داریم و می توانیم با آسایش و آرامش زندگی کنیم آن را مدیون مجاهدت های مردانی بزرگ از جنس آزادگان هستیم.
معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار خراسان جنوبی ضمن اشاره به این مهم که شهادت و مقاومت مفاهیم ارزشمندی هستند که باید در حفظ آن کوشا باشیم،ابراز کرد:باید همواره فلسفه و انگیزه شهدا،جانبازان،ایثارگران و آزادگان به درستی تبیین شود تا این ارزش های والا زنده بمانند.
اسماعیلی ازآزادگان، به عنوان شهدای زنده گمنام یاد کرد و افزود: میلیون ها دلار برای نوشتن رمان های تخیلی هزینه می شود اما آزادگان بزرگ، قهرمانان گمنامی هستند که همیشه گمنام می مانند لذا باید به آنان نیز توجه ویژه شود.
وی با بیان این که آزادگان ما اسارت را به اسارت درآوردند و این هنرکمی نیست،متذکر شد:آن ها با وجود همه فشارهای روحی و روانی دشمن،محکم ایستادگی کرده و از رسیدن به هدف خویش عقب نشینی نکردند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: درزمان جنگ تحمیلی، بسیاری از جانبازان با وجود سختی هایی که وجود داشت ابتکارات بسیاری خلق کردند که نباید به یاد فراموشی سپرده شود.
اسماعیلی با تاکید بر این که بایستی هجوم وحشیانه و همچنین بمباران های شیمیایی و رفتار خلاف انسانی با آزادگان به نسل جوان تبیین و بازگو شود،مطرح کرد:متاسفانه بسیاری از سختی ها و مشقت هایی که اسیران ایرانی در کشور عراق داشته اند هرگز بیان نشده است.
وی با بیان این نکته که آزادگان الگوی صبر و استقامت در جامعه محسوب می شوند،گفت:آنان کسانی هستند که بودن در کنار شهدا را از نزدیک لمس کرده اند و راویان خوبی از دوران دفاع مقدس در ایران زمین محسوب می شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در پایان خطاب به نویسندگان و خبرنگاران متذکر شد: هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران باید به سراغ اسیران بروند و سیره و روش آنان را بنویسند تا رو به فراموشی نرود و این یک رسالت بزرگ است.
انتهای پیام/۱۰۱