امام جمعه نهبندان مطرح کرد

آزادی جهان اسلام؛ مدیون حاج قاسم/ بایدن مانند ترامپ، قاتل شهید سلیمانی است

حجت‌الاسلام خزاعی با بیان این‌که تمام جغرافیای جهان اسلام به ویژه منطقه خاورمیانه آزادی امروز خودشان را مدیون شهید سلیمانی هستند گفت: بایدن را مانند ترامپ، قاتل شهید سلیمانی می‌دانیم چراکه او شهادت شهید سلمیانی را تأیید و از این اقدام اظهار خوشحالی کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: شهید سلیمانی به واسطه این‌که از طبقه محروم جامعه برخواسته و با محرومیت رشد کرده بود و تمام وقت به معنای حقیقی کلمه در خدمت مردم نه‌تنها ایران بلکه سایر کشورهای مسلمان بود؛ به سردار دل‌ها معروف شد.
تمام جهان اسلام آزادی‌اش را مدیون شهید سلیمانی است
وی افزود: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی جهانی فکر می‌کرد و تمام جغرافیای جهان اسلام به ویژه منطقه خاورمیانه آزادی امروز خودشان را مدیون شهید سلیمانی هستند.
امام جمعه نهبندان بیان کرد: تمام کارهایی که شهید سلیمانی انجام می‌داد برای مردم، از روی اخلاص و برای رضای خدا بود و مردم نتیجه کارهای شهید سلیمانی را لمس می‌کردند چراکه سردار سلیمانی به معنای حقیقی کلمه، مردمی بود و برای مردم کار می‌کرد و سردار دل‌ها نام گرفت.
حجت‌الاسلام خزاعی عنوان کرد: وقتی که شهادت سردار سلیمانی اعلام شد و ملت ایران تشییع میلیونی سردار سلیمانی را رقم زدند؛ مردم با حضور باشکوه خود نشان دادند که سردار سلیمانی به معنای واقعی کلمه سردار دل‌ها است چراکه از میان مردم برخواسته، برای مردم بود و برای مردم به شهادت رسید.
پیام‌های حضور میلیونی مردم در تشییع شهید سلیمانی
وی به تشییع باشکوه سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: حضور میلیونی مردم در این مراسم چندین پیام داشت اول این‌که مردم تنفر و انزجار خود را از استکبار جهانی و به طور خاص آمریکا و ترامپ اعلام کردند. پیام دوم احترام به سردار شهید و تشکر از خدماتی که این شهید در دوره دفاع مقدس و بعد از آن برای دفاع از حرم انجام داده بود. پیام بعدی، ادامه راه شهید سلیمانی بود چراکه تمام مردم، زن و مرد، پیر و جوان یکپارچه فریاد برآوردند که ما همه شهید سلیمانی هستیم و می‌خواستند ضمن تنفر و انزجار از دشمن و تشکر از شهید سلمانی بگویند و به دنیا اعلام کنند که راه شهید سلیمانی ادامه دارد.
امام جمعه نهبندان با بیان این‌که بعد از گذشت یکسال از شهادت سردار سلیمانی، راه شهید ادامه پیدا کرده، عنوان کرد: در راه مقاومت هیچ توقفی به وجود نیامده بلکه راه شهید سلیمانی با راهبردهای جدیدتری ادامه پیدا کرده است.
ولایت‌مداری مهم‌ترین ویژگی شهید سلیمانی
حجت‌الاسلام خزاعی در مورد مهمترین ویژگی شهید سلیمانی، اظهار کرد: مهمترین ویژگی شهید سلیمانی که باید برای همه درس باشد ولایت مداری ایشان بود. بسیاری از افراد و بزرگان وصیت نامه‌هایی نوشتند اما می‌توان گفت بعد از وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی(ره) جامع‌ترین وصیت نامه سیاسی الهی، وصیت‌نامه سیاسی الهی حاج قاسم سلیمانی است که در این وصیت نامه بخش مهمی را ایشان به تبعیت از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری اختصاص می‌دهد حتی زمانی که خودش نخواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی در دوران حیات خود مطیع امر و سرباز ولی فقیه بود و این اطاعت را برای بعد از خودش نیز وصیت کرد.
امام جمعه نهبندان افزود: مهمترین ویژگی شهید سلیمانی علاوه بر اخلاص، مردم داری، خدمت به مردم و جهاد در راه خدا بحث ولایت مداری، ولایت‌پذیری و تبعیت از ولی فقیه بود.
هراس دشمن از حاج قاسم
حجت‌الاسلام خزاعی به هراس دشمن از سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: هراس دشمن از سردارسلیمانی به این دلیل بود که سردار سلیمانی با هوشیاری، تمام نقشه‌های دشمنان و تمام هزینه‌هایی که در کشورهای مختلف کرده بودند را نقش بر آب کرد.
وی تصریح کرد: دشمن، شهید سلیمانی را عامل شکست برنامه‌های خودش می‌دانست و به همین دلیل بود که شخص رئیس جمهور آمریکا دستور ترور سردار سلیمانی را داد و این برای شهید سلیمانی یک عظمت و افتخار است که به دست شقی‌ترین افراد به فیض عظیم شهادت نائل آمد و از این جهت نام و یاد شهید سلیمانی ماندگار است چراکه توطئه‌های استکبار جهانی را در منطقه خاورمیانه از بین برد.
حتما سیلی محکم را خواهیم زد
امام جمعه نهبندان با اشاره به حمله موشکی به پایگاه عین‌الاسد و سخن مقام معظم رهبری در خصوص سیلی محکم، بیان کرد: مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند بزرگترین انتقام در برابر خون شهید سلیمانی خارج کردن آمریکا از منطقه خواهد بود که الحمدلله در حال حاضر شرایط اینگونه است و آمریکایی‌ها هیچ آرامشی در عراق ندارند.
حجت‌الاسلام خزاعی تصریح کرد: امکان نداشت مجلس عراق خروج آمریکایی‌ها از منطقه را تصویب کند اما بعد از شهادت شهیدان سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان، مجلس عراق اخراج آمریکایی‌ها از منطقه را تصویب کرد و این بزرگترین ضربه برای آمریکا بود.
وی بیان کرد: امروز دولت عراق از طریق افکار عمومی، جناح‌ها، حشدالشعبی و مومنین تحت فشارهای بسیار سختی است که باید این قانون را اجرایی کند و زمینه خارج کردن آمریکایی‌ها را از منطقه فراهم کند ضمن این‌که تعداد زیادی از آمریکایی‌ها از منطقه خارج شده و در حال حاضر آمریکایی‌ها در سفارت خودشان امنیت ندارند و هر روز آماج حملات راکت غیبی قرار می‌گیرند.
امام جمعه نهبندان با بیان این‌که مبدا این راکت‌های غیبی مشخص نیست کجاست ادامه داد: این حملات راکتی می‌تواند یکی از پیامدهای شهادت سردار سلیمانی باشد چراکه امروز آمریکایی‌ها در عراق به هیچ وجه امنیت ندارند و روزی مجبور به ترک منطقه خواهند شد و این بزرگترین انتقام از آمریکایی‌ها است.
حجت‌الاسلام خزاعی عنوان کرد: حتما سیلی بزرگتری از عین‌الاسد بعد از خروج آمریکایی‌ها از منطقه به آن‌ها نواخته خواهد شد.
بایدن مانند ترامپ، قاتل شهید سلیمانی است
وی در خصوص مذاکره با قاتل سردار سلیمانی، تصریح کرد: بایدن و ترامپ هیچ‌گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند؛ بایدن قبل از ترامپ ،هم‌حزبی اوباما بوده است. در دولت اوباما مذاکره شد اما چه نتیجه‌ای از مذاکره با دولت اوباما که هم‌حزبی با بایدن بوده به دست آمده که می‌خواهد از مذاکره با بایدن به دست بیاید؟ لذا ما بایدن را مانند ترامپ، قاتل شهید سلیمانی می‌دانیم چراکه او شهادت شهید سلمیانی را تأیید و از این اقدام اظهار خوشحالی کرده است.
امام جمعه نهبندان افزود: افرادی که دم از مذاکره می‌زنند باید از گذشته درس عبرت بگیرند و بدانند که دشمن با مذاکره به حرف ما گوش نمی‌دهد مگر این‌که از داشته‌ها و اعتقادات خودمان دست برداریم که این برای ملت ایران امکان ندارد.
امت حزب‌الله اجازه مذاکرات شکست خورده دیگری را نمی‌دهند
حجت‌الاسلام خزاعی بیان کرد: امت حزب الله این اجازه را نخواهند داد که مذاکرات شکست خورده دیگری صورت بگیرد. امیدواریم مذاکره کنندگان نیز از مذاکرات گذشته خودشان و این خسارت محضی که بر کشور وارد شد تجربه کرده باشند.
وی با بیان این‌که راهبرد شهید سلیمانی راهبرد مقاومت بود، تاکید کرد: تابحال مذاکره با کشورهای غربی به هیچ وجه جواب نداده است. ۷۰ سال است که این کشورها، فلسطین را اشغال کردند و هر سال و در تمام دهه‌ها نیز مذاکره انجام شده است. مذاکره هیچ گونه فایده‌ای برای ملت فلسطین نداشته است.
مقاومت، راهبرد شهید سلیمانی بود
امام جمعه نهبندان تصریح کرد: اگر شهید حاج قاسم سلیمانی حضور داشتند حتما مانند دوران حیات مقدس خودش راهبرد مقاومت را در مقابل دشمنان ادامه می‌داد و مذاکره را نفی می‌کرد.
حجت‌الاسلام خزاعی تاکید کرد: لازم است مذاکره کنندگان به توصیه‌های مقام معظم رهبری به عنوان دلسوزترین فرد و حامی نظام جمهوری اسلامی و دولت توجه کرده و فرمایشات ایشان را در خصوص مذاکره و این که به غربی‌ها نباید اعتماد کرد و ده‌ها توصیه دیگر را یکبار دیگر مرور کنند چراکه فرمایشات مقام معظم رهبری می‌تواند برای آن‌هایی که دم از مذاکره میزنند راهگشا باشد چون خواهند دید مذاکره با غربی‌ها برای آن‌ها سودی ندارد، آنچنان که تاکنون نداشته است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴