از ابتدای امسال انجام شد؛

آسفالت ۳۱ کیلومتر از راه‌های روستایی خراسان‌ جنوبی

معاون فنی و راه‌ های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۱ کیلومتر از جاده‌های راه روستایی با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال آسفالت شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمید سهرابی معاون فنی و راه‌‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خراسان جنوبی۱۱ هزار و۵۰۰کیلومتر راه روستایی دارد که از این میزان ۵۹۰ کیلومتر از آسفالت مناسب برخوردار است که ۵۱ درصد راه‌های روستایی را شامل می‌شود.
وی افزود: از ابتدای امسال بالغ بر ۳۱ کیلومتر از جاده های راه روستایی با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال آسفالت شده که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و البته به شرط تامین اعتبار تا پایان سال مالی امسال ۹۰ کیلومتر از راه های روستایی استان آسفالت خواهد شد.
معاون فنی و راه‌ های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی تصریح کرد: در حال حاضر شاخص برخورداری از راه روستایی به طول کل راه‌ها به ۹۷ درصد رسیده است.
سهرابی ابراز امیدواری کرد: با تأمین اعتبارات لازم و قیر مورد نیاز در ادامه سال جاری نیز شاهد افزایش روند عملیات آسفالت در محورهای مواصلاتی استان و به تبع آن بخشنده کردن و ایمن سازی جاده‌ها باشیم.
سهرابی یادآور شد: روستاها کانون مهم تولید و اشتغال در هر جامعه‌ای به شمار می‌روند، بهبود وضعیت زیرساختی از جمله راه‌های روستایی یکی از راه‌های رسیدن به توسعه همه جانبه این مناطق است.

انتهای پیام/۱۰